Nowości, Wielki Format

SwissQprint Impala w P. W. Merkury

SwissQprint Impala to kolejna drukarka wielkoformatowa ze Szwajcarii, która rozpoczęła pracę w polskiej drukarni. Nabyła ją firma P.W. Merkury z Lubina, od wielu lat zajmująca się produkcją dekoracji i reklam.
Ploter drukujący UV Impala to hybrydowa maszyna do zadruku powierzchni płaskich oraz rolowych o powierzchni stołu roboczego 2,5 x 4 m. Dzięki dostawianym stołom urządzenie może drukować płyty nawet powyżej 4m długości. Zakupiona wersja wyposażona została w 9 kanałów farbowych, CMYK+LCLM + kolor biały (z systemem stałej cyrkulacji) + Varnish (wybiórcze nanoszenie lakieru) + primer (wybiórcze nanoszenie primera). Ploter pracuje na głowicach Konica Minolta 1024, o zmiennej wielkości kropli od 9 do 42 pl. SwissQprint Impala może drukować z rozdzielczością postrzegalną do 2160 dpi oraz uzyskać wydajność dochodzącą do 130 m2/godz., bez niemal żadnych strat jakościowych i prędkościowych, przy zmianie druku z trybu płaskiego na rolowy.

P.W. Merkury to firma, której korzenie sięgają 1997 roku. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu zarówno reklam wizualnych (tablice wielkoformatowe, kasetony i przestrzenne litery świetlne, bannery, oklejanie witryn sklepowych i samochodów), materiałów POS, jak i dekoracji przestrzennych (bryły architektoniczne i dekoracyjne 3D) oraz elementów wykańczania wnętrz np. naklejki, plakaty, szablony do malowania i od niedawna fototapety, obrazy drukowane, panele i kafle szklane. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów Firma coraz częściej korzystała z usług druku na sztywnych materiałach u podwykonawców, jednak oferowana dotychczas na polskim rynku jakość druku nie zawsze spełniała jej wymogi.

– Od wielu lat obserwowaliśmy możliwości i rozwój technologiczny hybrydowych, wielkoformatowych drukarek UV. Testowaliśmy wiele ich modeli oferowanych przez różnych producentów i dopiero najwyższa jakość szwajcarskich drukarek swissQprint oraz ich doskonały druk przekonały nas do inwestycji w ten niesamowity sprzęt – mówi Paweł Ligęzka, właściciel firmy P.W. Merkury. – Zdecydowaliśmy się na najbardziej rozbudowany model drukarki Impala (9 kanałów farbowych w tym biały – łącznie 18 głowic – jedyny taki jak na razie w Polsce), dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najwyższym wymaganiom naszych klientów. Teraz już obok klasycznych materiałów drukujemy z bezkonkurencyjną szybkością i jakością nawet na najtrudniejszych mediach: szkle, ceramice, lustrach, folii PCV (gr. 0,2 mm), stali, aluminium, plexi, drewnie, sklejce, MDF, itp., w formatach od najmniejszego aż do 2,5 x 6 metrów. W rezultacie łącząc wysoką rozdzielczość, wielki format i szybkość z  możliwością wykańczania wydruków lakierem UV i białym kolorem, drukujemy prace, których część była wykonywana dotychczas właściwie jedynie techniką offsetu lub sitodruku, a części tych prac praktycznie nie można było wykonać wcale. Podsumowując: dzięki tej szwajcarskiej technologii druku UV możemy zaoferować produkty których dotychczas na rynku brakowało, czyli najwyższej jakości elementy dekoracyjne – podsumowuje Paweł Ligęzka.

Na zdjęciu od lewej: Adrian Życki (Scorpio) i Paweł Ligęzka (P.W. Merkury).
Materiał powstał na podstawie informacji SCORPIO.