Nowości, Wielki Format

Nowa grupa produktów w ofercie Duplo Polska

Firma Duplo Polska, zajmująca się sprzedażą i dystrybucją rozwiązań w zakresie obróbki końcowej, utworzyła w ramach swojej oferty specjalną grupę produktów, dedykowanych na rynek małej poligrafii. Skierowane są one do biur, instytucji, szkół i wszystkich innych podmiotów gospodarczych, gdzie drukowane są większe ilości dokumentów (takich jak broszury, ulotki, faktury, sprawozdania finansowe, wizytówki, książki, materiały mailingowe, ankiety itd.).

– Od wielu lat dostarczamy do drukarń w Polsce urządzenia do wykańczania – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska –  i mają już one swoją ugruntowaną pozycję na naszym rynku. W naszej bogatej ofercie mamy również wiele urządzeń, które doskonale sprawdzają się w mniejszych firmach poligraficznych, biurach, punktach usługowych, szkołach, uczelniach, firmach produkujących materiały szkoleniowe, a także w niektórych agencjach reklamowych czy hurtowniach, drukujących duże ilości faktur, które następnie są pakowane w koperty i wysyłane. Rosnące zainteresowanie klientów tego rodzaju urządzeniami skłoniło nas do utworzenia specjalnej grupy produktów, dedykowanych tym właśnie odbiorcom, którzy nie potrzebują dużych maszyn wykańczających, ale jednocześnie zależy im na usprawnieniu niektórych procesów w codziennej pracy. Planujemy wyjść bardzo szeroko z naszą ofertą, dlatego poszukujemy obecnie partnerów, którzy zechcieliby z nami współpracować w tym zakresie. Zależy nam na firmach, które znają rynek biurowy czy – ogólnie rzecz ujmując – rynek małej poligrafii i zechcą do swojej oferty dołączyć również nasze ciekawe rozwiązania.

W specjalnej grupie produktowej Duplo Polska znajdą się między innymi urządzenia umożliwiające cięcie, bigowanie i falcowanie: Ultra Cut 240 – precyzyjne i ekonomiczne urządzenie do produkcji wizytówek, umożliwiające wykonanie w ciągu godziny ponad 14 000 produktów; Ultra Cut 130 – wydajne urządzenie (produkujące 130 wizytówek na minutę), umożliwiające samodzielną produkcję profesjonalnych wizytówek i pocztówek; DC-445 – w pełni zautomatyzowane i wydajne rozwiązanie do bigowania krótkich serii, zróżnicowanych kolorowych wydruków cyfrowych – pocztówek, ulotek, broszur, okładek do książek, CD, DVD, kart menu oraz wszelkich materiałów mailingowych.

Do wyżej wspomnianej grupy produktów firma Duplo dołączyła również systemy broszurujące – Autobookie Pro – umożliwiające łatwe i szybkie broszurowanie, możliwość zapisywania w pamięci różnych formatów prac, co jest szczególne przydatne przy powtarzających się produktach; urządzenie może również spełniać rolę samodzielnej falcerki. Jest ono szczególnie przydatne do produkcji gazetek firmowych, publikacji w szkołach i na uczelniach, małych broszur, menu, programów imprez oraz repertuarów teatrów, kin, a także wszelkiego rodzaju instrukcji obsługi. Duplo Polska oferuje również we wspomnianym zakresie falcerki: DF 980 i DF 1200. To – jak podaje producent – najcichsze i najszybsze na rynku kompaktowe rozwiązania do złamywania papieru, przeznaczone do produkcji listów, ulotek, broszur, kart menu, faktur, różnorakich folderów, formularzy, ankiet, a także wrzutek do czasopism i gazet – w tym produkowanych w technologii cyfrowej. Kolejne rozwiązanie, znajdujące się nowej grupie produktowej Duplo, to oklejarka DB-280 – urządzenie dla małych nakładów, krótkich serii, często jednak używane również do oklejania prac drukowanych cyfrowo. Urządzenie pomocne jest w produkcji książek w oprawie miękkiej, klejonych notesów, bloczków oraz przy klejeniu papieru NCR. Kolejne urządzenie – Fastback 20 – to automatyczny system termobindujący, znajdujący zastosowanie przy produkcji fotoalbumów w oprawie miękkiej lub twardej, raportów, różnego rodzaju ofert, instrukcji obsługi, prac dyplomowych, książek, prezentacji czy katalogów. Oprawia on do 350 stron w zaledwie kilka sekund. W  specjalnej grupie produktów znalazł się również DBM-150 –w pełni automatyczna zszywarka z obcinarką czołową, przydatna w produkcji broszur, kart menu, materiałów szkoleniowych, czasopism, raportów finansowych, biuletynów, okładek do płyt CD.  Do nowo utworzonej grupy produktowej należy zaliczyć również bezpieczne dla środowiska, energooszczędne powielacze cyfrowe, gwarantujące wysoką wydajność i jakość końcowego produktu.

– Jesteśmy przekonani, że te niewielkie urządzenia umożliwią naszym klientom lepszą organizację pracy, usprawnią procesy i przyczynią się do sukcesów firm i instytucji w zakresie dostarczania odbiorcom dobrze wydrukowanych i oprawionych produktów. Wszystkich zainteresowanych nimi prosimy o kontakt i zapraszamy do naszej siedziby, gdzie można zobaczyć urządzenia – mówi Gabriela Swat.

Materiał powstał na podstawie informacji Duplo Polska.