Nowości, Wielki Format

Nowa drukarka sublimacyjna do drukowania tkanin z roli na rolę od Epson

Firma Epson zaprezentowała nową 64-calową cyfrową sublimacyjną drukarkę transferową SureColor SC-F7100. Analizując sukces drukarki SC-F7000, firma Epson dostrzegła zapotrzebowanie klientów na drukarki przeznaczone do drukowania nisko- i średnionakładowych zleceń na tkaninach.

Drukarka SureColor SC-F7100, zaprojektowana i wyprodukowana w całości przez firmę Epson, jest wyposażona w udoskonaloną automatyczną rolkę odbiornika o ulepszonych właściwościach naprężających, w nowy wbudowany stół grzewczy i opcjonalny system suszenia wydruków, co gwarantuje większą niezawodność i wydajność podczas procesu produkcji tekstyliów w systemie „roll-to-roll”.

Drukarka SureColor SC-F7100 jest doskonałym wyborem zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, np. producentów średnich i wysokich nakładów miękkich szyldów, którzy chcą czerpać korzyści z rosnącego zapotrzebowania na nisko- i średnionakładową produkcję odzieży. Niezależnie od tego, czy firma chce wyjść naprzeciw nowym trendom w modzie, czy przygotowuje promocję nadchodzących wydarzeń lokalnych lub krajowych, drukarka SureColor SC-F7100 sprawi, że drukowanie materiałów takich, jak: miękkie szyldy, odzież sportowa, ubrania, akcesoria i gadżety, jest wydajne i łatwe.

Dzięki udoskonalonej rolce odbiornika o ulepszonych właściwościach naprężających użytkownicy mogą być pewni, że drukarka SureColor SC-F7100 będzie drukować niezawodnie bez potrzeby ciągłego nadzoru. Co więcej — nowy stół grzewczy oraz opcjonalny system suszenia wydruków przyspieszają  schnięcie i użytkownik oszczędza czas. Szybka, ekonomiczna i niezawodna drukarka SureColor SC-F7100 oparta jest na doświadczeniu firmy Epson w projektowaniu sprzętu i głowic drukujących. Dzięki temu osiągnięto bezkonkurencyjną niezawodność, która umożliwia wysoką wydajność, niskie koszty eksploatacji oraz trwałość. Drukarka SureColor SC-F7100 jest niezawodna, ponieważ zastosowano w niej zaufaną i sprawdzoną technologię z głowicą drukującą Epson Micro Piezo TFP . Jest ona powszechnie uznawana za solidną i minimalizującą przestoje, co pozwalana zwiększenie wydajności.

Dzięki przyjaznemu dla środowiska, wodnemu atramentowi Epson UltraChrome DS użytkownicy otrzymują wysokiej jakości, intensywne wydruki, które charakteryzują się wyraźnymi szczegółami i płynnymi przejściami tonalnymi. Uzyskane obrazy  mają żywe barwy, ostre kontury i płynne przejścia tonalne oraz są niezwykle odporne na działanie światła, pranie, ścieranie i pot. Drukarka SureColor SC-F7100 ze standardowym zestawem kolorów CMYK i układem do ładowania rolki z nośnikiem drukuje na wszystkich głównych rodzajach papieru termosublimacyjnego, szerokiej gamie podłoży z powłoką poliestrową oraz różnorodnych nośnikach, m.in. tkaninach, odzieży oraz sztywnych materiałach, takich jak tektura, metal i plastik.

Wysoką wydajność tworzenia wydruków zapewnia szybkość druku około 58 m2/h lub typowo 30 m2/h w trybie produkcyjnym, w dwóch przebiegach. Dodatkowo drukarka ma system zasilania w atrament o pojemności 1,5 litra z wystarczającymi na długo, 1-litrowymi (1,08 kg) torebkami na atrament.

Zgodnie z oczekiwaniami użytkowników urządzeń Epson, drukarka SureColor SC-F7100 jest wszechstronna i łatwa w obsłudze. Stworzona przez spółkę ErgoSoft profesjonalna wersja sublimacyjnego oprogramowania RIP firmy Epson sprawia, że produkcja wysokiej jakości nadruków jest szybka i prosta, a układ do ładowania przez jednego operatora ułatwia kontrolowanie i obsługę nośników. Prosty w obsłudze i intuicyjny jest również panel LCD. Drukarka SureColor SC-F7100 charakteryzuje się nie tylko łatwością obsługi, ale i niskim całkowitym kosztem eksploatacji dzięki konkurencyjnej cenie zakupu urządzenia oraz niskiej cenie atramentu.
Akiyo Oba, menedżer produktów w Epson Europe: „ Drukarka SureColor SC-F7100 zapewnia nie tylko wysoką wydajność, niskie koszty, niezawodność i wszechstronność, ale i otwiera klientom dostęp do nowych źródeł dochodów. Konstruując SC-F7100 wysłuchaliśmy opinii naszych klientów i podjęliśmy odpowiednie kroki by je w jak największym stopniu uwzględnić.. Dzięki tym ulepszeniom nasi klienci mogą odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku na małe i średnie produkcje odzieży oraz zmaksymalizować swoje zyski”.

Drukarka SureColor SC-F7100 trafi do sprzedaży w styczniu 2014 r., cena nie jest jeszcze ustalona.

Materiał powstał na podstawie informacji firmy Epson www.epson.pl