Nowości, Wielki Format

DCP-J552DW- nowe wielofunkcyjne urządzenie atramentowe firmy Brother

Firma Brother zaprezentowała najnowszy model z popularnej serii Print 3.0. Jest nim kolorowe atramentowe urządzenie wielofunkcyjne DCP-J552DW, zaprojektowane specjalnie pod kątem potrzeb użytkowników domowych oraz niewielkich firm.

Brother DCP-J552DW to model, który doskonale odpowiada na potrzeby użytkowników domowych i małych biur w zakresie pracy z dokumentami. Urządzenie oferuje  funkcje drukowania, kopiowania oraz skanowania. Producent wyposażył je w wygodną funkcję domyślnego druku dwustronnego oraz obsługę sieci bezprzewodowej. Prędkość druku DCP-J552DW wynosi odpowiednio, dla druku monochromatycznego: 33 strony na minutę, a dla druku kolorowego:  27 stron na minutę.

Wysokiej jakości skaner zastosowany w modelu DCP-J552DW posiada rozdzielczość optyczną 1200 x 2400 dpi i pozwala z łatwością zamieniać papierowe dokumenty na wysokiej jakości pliki JPEG, PDF lub TIFF. Zainstalowane w urządzeniu gniazdo kart pamięci  oferuje możliwość bezpośredniego drukowania z kart pamięci formatów takich jak SD, SDHC i SDXC. Obsługa urządzenia odbywa się za pośrednictwem dużego dotykowego kolorowego wyświetlacza LCD o przekątnej 6.8 cm.

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń z serii Print 3.0, DCP–J552DW umożliwia bezpośrednie drukowanie ze smartfonów i tabletów z systemami iOS, Android oraz Windows Phone 7 dzięki aplikacjom iPrint&Scan, Apple AirPrint lub Google Cloud Print. Model umożliwia także bezpośrednie drukowanie z i skanowanie do takich usług jak Google Drive, Facebook, Flickr, Dropbox, Picasa, Box, SkyDrive oraz Evernote.

Wszystkie atramentowe urządzenia wielofunkcyjne serii Print 3.0 są wyposażone w cztery oddzielne pojemniki z tuszem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w razie wyczerpania się tuszu w jednym z nich, użytkownik wymienia tylko pusty pojemnik. Model DCP-J552DW spełnia normę środowiskową ENERGY STAR i charakteryzuje się niewielkim zużyciem energii, niskim poziomem emitowanego hałasu oraz konstrukcją nadającą się do recyklingu.

Urządzenie Brother DCP-J552DW jest objęte 3-letnią gwarancją (po rejestracji na www.brother.pl).