Nowości, Wielki Format

Pierwsza w Polsce pełna linia Duplo 5000 w drukarni Vipro z Gdańska

Firma Vipro z Gdańska – po wcześniejszej inwestycji w system Duplo 5000 z dwoma wieżami  – tym razem zdecydowała się na zakup kolejnych dwóch, stając się pierwszym w Polsce właścicielem pełnej linii Duplo 5000 z czterema wieżami. Ta kolejna inwestycja tej gdańskiej drukarni potwierdza nie tylko satysfakcję i zadowolenie tego klienta z urządzeń Duplo, ale również pokazuje jej rozwój.

– Inwestycja w system Duplo 5000 z dwoma wieżami kilkanaście miesięcy temu nie tylko usprawniła pracę w naszej drukarni, ale też umożliwiła szybszą realizację zleceń – mówi Przemysław Marchwiński, współwłaściciel drukarni Vipro. – Ponieważ jednak rynek oczekuje coraz więcej w tym zakresie, zdecydowaliśmy się na zakup kolejnych dwóch wież Duplo, które pracują w jednej linii z wcześniej uruchomionymi urządzeniami. Dzięki temu zdecydowanie zwiększyliśmy wydajność naszej introligatorni. Możemy teraz dwa razy szybciej zbierać wsady do prac, jakie realizujemy dla naszych klientów, a co za tym idzie zaoferować im krótszy czas realizacji zlecenia, co oprócz wysokiej jakości, jaką staramy się zapewniać, wyróżnia nas spośród innych konkurencyjnych drukarń.  

Drukarnia Vipro od lat intensywnie inwestuje w swój park maszynowy – pracują tu nowe urządzenia prepress i postpress; firma udoskonaliła również park maszyn drukujących implementując szereg rozwiązań, które pozwoliły jej na uzyskanie wyższej jakości i innowacyjnych możliwości takich jak chociażby personalizacja. Posiada swój sklep internetowy i od wielu lat realizuje zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu od zleceniodawców z całej Polski.

Drukarnia po raz kolejny zdecydowała się na rozwiązanie Duplo, choć jeszcze kilka lat temu podchodziła bardzo sceptycznie do maszyn tego producenta. Przyniosły one jej jednak tak wiele korzyści, że tym razem wybór był prosty. – Przed pierwszym zakupem maszyna Duplo musiała przejść niełatwe testy, ale ostatecznie bezapelacyjnie zwyciężyła z innym rozwiązaniem konkurencyjnym. To po pierwsze niewielka w gabarytach maszyna, prosta w obsłudze, intuicyjna, posiadająca bardzo krótki czas przyrządu i cechująca się wysokim stopniem automatyzacji. Generuje również wiele oszczędności – od eliminacji etatów w introligatorni poprzez oszczędności w zakresie zużycia prądu na redukcji zużycia papieru kończąc. Teraz, po zakupie kolejnych dwóch wież jest jeszcze dodatkowo bardziej wydajna. Cieszy nas tym samym fakt, że jesteśmy pierwszym w Polsce użytkownikiem pełnej linii Duplo 5000 z czterema wieżami.

Materiał opracowany na podstawie informacji Duplo Polska www.duplopolska.pl