Nowości, Wielki Format

Nowa europejska siedziby firmy Kodak

17 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowo powstałego Centrum Technologicznego firmy Kodak w szwajcarskim Eysins. Wzięli w nim udział klienci, partnerzy handlowi, media branżowe oraz pracownicy firmy Kodak. Poza Centrum Technologicznym, stworzonym głównie z myślą o klientach z regionu EAMER, w tym samym miejscu znajduje się też europejska centrala Kodaka.

– Kodak jest obecnie ważnym graczem rynkowym – silnym i pomagającym całej branży poprzez tworzenie i udoskonalanie nowych technologii i przełomowych rozwiązań, dedykowanych dla szybko rozwijających się segmentów rynkowych – powiedział otwierając centrum Antonio M. Perez, CEO firmy Kodak. – Nasze nowe Centrum Technologiczne w Eysins to najlepszy przykład na to, jak w jednym miejscu udało nam się zgromadzić wszystko co potrzebne klientom: technologie, produkty, usługi i nasz znakomity zespół pracowników.

Wśród oferowanych przez firmę Kodak innowacyjnych rozwiązań technologicznych jest zdobywająca coraz większe udziały rynkowe maszyna Kodak Prosper. Jej możliwości zostały zaprezentowane przez Toma Fenske – współwłaściciela amerykańskiej firmy Fenske Media, będącej użytkownikiem licznych rozwiązań z portfolio amerykańskiego producenta: dwóch maszyn Kodak Prosper 5000XLi, jednej Kodak NexPress, systemu CtP Kodak Magnus VLF, sterowanego systemem workflow Kodak Prinergy i naświetlającego płyty termiczne Kodak Trillian SP.

– Technologia stworzona przez firmę Kodak umożliwiła nam transformację w obszarze świadczonych przez nas usług druku cyfrowego, w znacznym stopniu przyczyniając się do dwukrotnego wzrostu naszych zysków w ciągu ostatnich ośmiu lat – mówił Tom Fenske. – Obserwujemy coroczny wzrost obrotów z realizowanej przez nas produkcji cyfrowej (zwłaszcza na tle spadków na rynku offsetowym) i jest to trend kontynuowany do dziś. Jest dla nas zaszczytem bycie tu i uczestniczenie w tak ważnym dla firmy Kodak momencie.

Wśród maszyn, jakie znajdują się w centrum demonstracyjnym w Eysins są m.in.: cyfrowy system druku kolorowego Kodak NexPress SX 3000, kolorowa maszyna Kodak Prosper 5000XLi, systemy wdrukowywania danych cyfrowych Kodak Prosper S (modele S5 i S10) oraz systemy druku na papier ciągły Kodak Versamark VL4000 i Kodak Versamark VX5000 Plus. Klienci firmy mogą tu także zapoznać się z próbkami wydruków wykonanych z użyciem bezprocesowych płyt Kodak Sonora XP, naświetlonych w systemie CtP Kodak Magnus 800 wyposażonym w opcje podawania wielokasetowego (MCU). Portfolio dostępnych w ramach centrum demo rozwiązań uzupełniają system produkcji form fleksograficznych Kodak Flexcel NX w wersji Q4 oraz pakiet oprogramowania Kodak Unified Workflow Solutions.

Komentując ceremonię otwarcia, Philip Cullimore – dyrektor zarządzający regionu EAMER powiedział: – Teraz pod jednym dachem mamy wszystko co związane z firmą Kodak. Nasi klienci i partnerzy uzyskują dzięki temu jedno wspólne miejsce, gdzie mogą spotkać się z zespołem firmy Kodak i poznać portfolio naszych rozwiązań. Z kolei połączenie dwóch biur w ramach jednego zapewnia naszej działalności właściwą wydajność.

Zdjęcie: Uroczystego otwarcia nowej europejskiej siedziby dokonał Antonio M. Perez – CEO firmy Kodak (w środku).

Materiał opracowany na podstawie informacji Kodak Polska Sp. z o.o.  www.graphics.kodak.com