Nowości, Wielki Format

ABC/Allied Pressroom Products uruchamia dział techniczno-wdrożeniowy

Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o. stworzyła w ramach swoich struktur nowy dział, zajmujący się serwisem i wsparciem technicznym dla klientów oraz wdrożeniami buforów, produkowanych m.in. w jej warszawskiej centrali. Na początku października rozpoczął tu pracę mieszalnik, w którym przygotowywane są wysokiej jakości środki chemiczne, dystrybuowane wśród drukarń offsetowych z Polski i z zagranicy.

Mówi Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o: – Rozbudowa naszych struktur techniczno-wdrożeniowych to wyjście naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów oraz konieczność wynikająca z rozwoju całej firmy. Po stworzeniu kilku spółek joint-venture, m.in. ABC/Matkim działającej na rynku bliskowschodnim, oraz rozpoczęciu produkcji środków chemicznych w Warszawie, zaistniała potrzeba stworzenia dedykowanego działu technicznego. Będzie on codziennym wsparciem dla klientów, zarówno przy wdrażaniu naszych produktów jak też w razie problemów występujących na różnych etapach druku offsetowego.

Obecnie tworzą go dwie osoby: Zenon Olejnik, który dołączył do firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe w połowie października, oraz Roman Chervinchak, którego dotychczasowe kompetencje i obszar działania zostały rozszerzone o sprawy techniczno-wdrożeniowe. Zenon Olejnik, do niedawna pracownik jednej z olsztyńskich drukarń, posiada kilkudziesięcioletni staż w zakresie drukowania w technice offsetowej oraz instruktażu w tej dziedzinie. Dzięki znajomości budowy i mechaniki maszyn offsetowych, doradzał wielu drukarniom przy wyborze, instalacji i wdrażaniu używanego sprzętu bazującego na tej technice.

Roman Chervinchak z kolei jest związany z ABC/Allied Pressroom Products Europe już od kilku lat (wcześniej pracował w ukraińskim oddziale firmy Heidelberg), odpowiadając za sprzedaż jej produktów na rynkach b. republik radzieckich, a od niedawna – także krajów bałkańskich.

Jak zapowiada Konrad Lewandowski, nowo utworzony dział będzie sukcesywnie rozbudowywany, wraz z ewentualnymi potrzebami rynku: – Do końca tego roku na pewno dołączy do niego jeszcze jedna osoba. To konieczność, zważywszy na fakt, że obszar działania naszych serwisantów i techników obejmuje całą Europę.

Profesjonalny mieszalnik, który ruszył na początku października w warszawskiej siedzibie ABC/Allied Pressroom Products Europe, kilkunastokrotnie zwiększył wydajność firmy.  – To zapowiadana od jakiegoś czasu i oczekiwana przez naszych klientów inwestycja – mówi Konrad Lewandowski. – Dzienna wydajność mieszalnika wynosi 12 ton wysokiej jakości środków chemicznych. Pierwsza produkcja i pierwsze dostawy już za nami. Mamy nadzieję, że już wkrótce wszyscy nasi klienci z rynku europejskiego odczują ten ważny zakup, dzięki któremu możemy sprawniej i szybciej produkować niezbędne dla każdej drukarni chemikalia.

Materiał opracowany na podstawie informacji ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o. www.abcalliedchem.com