Nowości, Wielki Format

Epson dostarczył 90 mln paneli HTPS-TFT do projektorów 3LCD

Firma Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, "Epson") poinformowała o dostarczeniu na rynek 90 milionowego panelu TFT LCD wykonanego w technologii HTPS (high-temperature polysilicon, thin-film transistor) i przeznaczonego dla projektorów 3LCD. Oznacza to możliwość wyprodukowania 30 mln projektorów 3LCD – w każdym montowane są po 3 panele HTPS-TFT.

Od ponad dwóch dekad Epson jest liderem na rynku paneli HTPS-TFT (według danych na koniec września 2013), które są kluczowym elementem projektorów 3LCD. Epson stale ulepsza swoją technologię, podnosząc tym samym jakość obrazu i wydajność projektorów.

W ostatnich latach wzrosły różne zastosowania projektorów 3LCD, wykorzystujące ich przewagi takie jak wysoka jasność i kontrast, możliwości projekcji 3D oraz funkcje interaktywne. W zastosowaniach biurowych projektory stały się kluczowym elementem biznesowych prezentacji. W domach, są podstawą rozrywki dla koneserów kina i dla graczy. W przedszkolach, szkołach i na uczelniach projektory są dziś niezbędnym elementem ciekawej i efektywnej nauki. Projektory są także efektywnym wsparciem wydarzeń artystycznych i komercyjnych instalacji w salach kinowych, koncertowych czy na masowych imprezach plenerowych, na największych nawet ekranach lub skomplikowanych powierzchniach. Wspomniane zastosowania sygnalizują zaledwie możliwości wykorzystania projektorów jako narzędzi prezentacyjnych i komunikacyjnych. Epson jest  przekonany, że zapotrzebowanie na panele HTPS będzie nadal rosło.

– Epson konsekwentnie rozwija produkcję najnowocześniejszych paneli HTPS – powiedział Nobuyuki Shimotome, deputy chief operating officer of Epson's Visual Products Operations Division. – Epson stale usprawnia panele HTPS tak by dostarczać użytkownikom wyjątkowej jakości kolory, wysoki kontrast, precyzyjny obraz i energetyczną efektywność oraz niezawodność projektorów 3LCD.

Materiał opracowano na podstawie informacji Epson www.epson.pl