Nowości, Wielki Format

Agfa Graphics podsumowuje World Publishing Expo 2013

Podczas wystawy i konferencji World Publishing Expo 2013, odbywającej się w Berlinie w dniach 7-9 października, Agfa Graphics wprowadziła do swojej oferty kilka nowych rozwiązań, dedykowanych dla branży wydawniczej. Najważniejsze z nich to Arkitex Production – zupełnie nowy workflow, dedykowany dla produkcji gazetowej oraz Arkitex Eversify 2.0 – kolejna wersja oprogramowania umożliwiającego tworzenie publikacji prasowych na urządzenia przenośne. Na zakończenie pierwszego dnia WPE 2013, klienci Agfa Graphics z różnych krajów, także z Polski, odwiedzili podberlińską drukarnię gazetową (należącą do koncernu Axel Springer) wyposażoną m.in. w cztery zautomatyzowane linie CtP, bazujące na naświetlarkach z serii Advantage N i zużywającą rocznie 1,3 mln m2 bezchemicznych płyt Agfa N94VCF.

O nowościach w ofercie Agfa Graphics poinformowano na zorganizowanej w drugim dniu WPE 2013 konferencji prasowej. Spotkanie z przedstawicielami mediów rozpoczął Bobby Grauf – menedżer marketingu systemów gazetowych Agfa Graphics, który krótko scharakteryzował aktywność belgijskiego koncernu w segmencie produkcji prasowej. Podkreślił przy tym nie tylko wiodącą pozycję firmy na rynku systemów CtP, płyt czy workflow produkcyjnego, ale też wprowadzane od niedawna rozwiązania w zakresie tzw. wydawnictw mobilnych.

Berlińska wystawa była miejscem światowej premiery nowego systemu workflow firmy Agfa Graphics – Arkitex Production. Prezentując jego najważniejsze cechy, Bobby Grauf menedżer marketingu systemów gazetowych Agfa Graphics, podkreślał zupełnie nową architekturę serwera oraz kompatybilność z wcześniejszymi wersjami oprogramowania Arkitex, pracującymi u ponad tysiąca klientów z całego świata. Dodał również, że w tym roku rodzina Arkitex obchodzi swoje 10. urodziny – pierwszy workflow pod tą nazwą został pokazany światu na targach IFRA 2003 w Barcelonie.

W specjalnym komunikacie prasowym Jeff Cord, menedżer marketingu systemów Arkitex, dodał: – Arkitex Production został zaprojektowany jako zupełnie nowy system, zbudowany od podstaw i oferujący nowy wygląd, przy czym jego sercem i DNA wciąż pozostaje workflow Arkitex. Użytkownicy coraz częściej oczekują możliwości dostępu do swojego workflow za pośrednictwem urządzeń przenośnych takich jak smartfony czy tablety. Bazując na platformie HTML5, możemy im w sposób natywny zapewnić kompatybilność z różnymi urządzeniami tego typu.

Arkitex Production uwzględnia potrzeby drukarń gazetowych różnej wielkości – od małych zakładów poligraficznych aż po olbrzymie drukarnie należące do koncernów wydawniczych. Wychodzi tym samym naprzeciw oczekiwaniom zarówno tych pierwszych, którzy poszukują sposobów na outsourcing zarządzania systemem produkcyjnym, jak i drugich, którzy z kolei konsolidują produkcję realizowaną w kilku miejscach w ramach jednego, prostego w obsłudze workflow, starając się jednocześnie pozyskać większą liczbę zleceń zewnętrznych.

Arkitex Production wyposażono w bezpieczny system zarządzania danymi, do których dostęp jest możliwy zarówno lokalnie, jak i „w chmurze” poprzez moduł Arkitex Cloud. Bazuje na sprawdzonej, udoskonalonej 64-bitowej architekturze systemowej oraz serwerze wykorzystywanym wcześniej w Arkitex Portal. Ten ostatni, wraz z modułami Manager i Sitelink, stanowi podstawę systemu Arkitex Production. W wersji Enhanced może on zostać rozbudowany m.in. o moduły OptiInk, Sublima, RIP X czy IntelliTune.

Warto dodać, że Agfa Graphics była też aktywnym uczestnikiem prezentacji i warsztatów odbywających się w ramach World Publishing Expo. Poza własnym stoiskiem, w ramach paneli Media Port organizowanych na specjalnej przestrzeni wystawienniczej, prezentowane były zalety oprogramowania Arkitex Eversify 2.0. Agfa Graphics znalazła się także wśród firm wspierających 6. Międzynarodowe Forum Tabletów i Aplikacji, jakie odbywało się na terenach Messe Berlin w dniach 7-8 października.

Materiał podwstał na podstawie informacji PAI www.printinpoland.com/pai