Nowości, Wielki Format

manroland web systems na targach World Publishing Expo 2013

Na wystawie World Publishing Expo 2013 w Berlinie firma manroland web systems zaprezentowała szereg innowacyjnych produktów i rozwiązań, które mogą zwiększyć elastyczność, wydajność i innowacyjność produkcji prasowej. Targi stały się też okazją do zaanonsowania współpracy niemieckiego producenta z firmą S.E.M. (dotyczącej kompleksowych usług serwisowych i konserwacyjnych) oraz do poinformowania o kilku znaczących kontraktach na dostawę zwojowych maszyn drukujących i rozwiązań w zakresie cyfrowego postpressu. Poza własnym stoiskiem, firma była obecna w ramach specjalnej przestrzeni wystawienniczej Media Port, gdzie promowała swoją ofertę w obszarze tzw. cyfrowej obróbki po druku.

Jedna z najważniejszych informacji o nowych wdrożeniach dotyczy dwóch maszyn Colorman e:line, która oficjalnie zadebiutowała na targach drupa 2012, a za swój innowacyjny projekt i wygląd otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Award. Pierwszy egzemplarz maszyny rozpoczął niedawno produkcję w drukarni Allgäuer Zeitungsverlag w bawarskim Kempten, drukując do ośmiu tytułów dziennie. Na listopad firma manroland web systems planuje Dni Otwarte, podczas których będzie można zobaczyć jej pracę na żywo. Colorman e:line to elastyczna, modułowa maszyna, pozwalająca klientowi na przeprowadzanie rozbudowy i udoskonaleń, oferowana w wersjach o różnej prędkości.

Inna nowość zaanonsowana na targach drupa 2012 – system zdalnej kontroli pracy maszyn gazetowych i akcydensowych ControlCenter – znalazł już nabywców w takich krajach jak: Niemcy, Finlandia, Włochy, Brazylia, Kolumbia, Chiny, Nigeria i Australia.

Podczas World Publishing Expo 2013 firma wprowadziła oficjalnie do oferty nową wersję wszechstronnej maszyny Cromoman 4-1, która odnosi znaczące sukcesy m.in. na rynku indyjskim (z dwiema instalacjami w drukarniach wydawnictwa The Times of India). Jak zapewnia manroland web systems, Cromoman 4-1 to najbardziej elastyczna maszyna o podwójnej szerokości na świecie, zajmująca relatywnie mało miejsca w drukarni, a przez to pozwalająca obniżyć wydatki związane z inwestycjami.

– Sukcesy związane z wdrożeniami w różnych regionach świata nie pozostają bez wpływu na stabilizację sytuacji finansowej manroland web systems – podkreślał podczas zorganizowanej w czasie targów WPE 2013 konferencji prasowej Eckhard Hoerner-Marass, dyrektor zarządzający firmy. – Pomimo nienajlepszej koniunktury na rynku gazetowym przewidujemy dalszy, systematyczny wzrost przychodów ze sprzedaży w najbliższych latach. Chcemy je osiągnąć nie tylko dzięki sprzedaży nowych maszyn, ale też rozbudowie już pracujących egzemplarzy oraz świadczeniu kompleksowych usług o charakterze serwisowo-prewencyjnym.- dodawał Hoerner-Marass.

Materiał opracowany na podstawie informacji PAI www.printinpoland.com