Nowości, Wielki Format

Canon prezentuje nowe produkty na Commercial Printing Business Days

Firma Canon zaprezentowała nowe rozwiązania drukujące podczas Commercial Printing Business Days. Konferencja, która odbyła się w niemieckim Poing w dniach 30 września – 2 października, zgromadziła ponad 500 gości – klientów, liderów opinii oraz ekspertów branżowych.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć produkty i rozwiązania firmy Canon wprowadzone z myślą o umocnieniu pozycji lidera w segmencie kolorowego atramentowego druku produkcyjnego na papier ciągły. Według firmy badawczej InfoTrends, w 2012 roku Canon Europe mógł się pochwalić blisko 50% udziałem na tym rynku.

Podczas imprezy Canon po raz pierwszy zaprezentował tonerową  drukarkę cyfrową z podawaniem ciągłym Océ VarioStream® 7170, skierowaną do firm z niskim i średnim zapotrzebowaniem na materiały drukowane .
Canon wprowadził także linię atramentów Océ Premium Pigment Ink, które pozwalają uzyskać żywe i bogate kolory oraz doskonały kontrast. Tusze stworzone z myślą o druku komercyjnym i korespondencji bezpośredniej są kompatybilne z serią atramentowych drukarek na papier ciągły Océ ColorStream® 3000.    

Podczas wydarzenia swoją premierę miała także nowa wersja rozwiązania do zarządzania przepływem pracy Canon Océ PRISMAproduction®. Złożony z modułów system Océ PRISMAproduction V5 oferuje narzędzie InkControl, które pozwala precyzyjnie szacować i raportować zużycie atramentów dla konkretnego zadania druku, co w połączeniu z rozwiązaniami opartymi na  JDF/JMF uławia integrację z przepływem pracy w ramach offset prepress. Kolejna nowa funkcja – Print File Enhanced – pozwala wprowadzić, do przygotowanych do druku plików, poprawki „z ostatniej chwili” bez konieczności modyfikacji pierwotnej aplikacji.  

Dzięki seriom drukarek produkcyjnych Océ ColorStream, JetStream® i VarioStream na atrament i suchy toner dział Canon Commercial Printing oferuje najszerszą gamę produktów do druku na papier ciągły. W tym także konfiguracje umożliwiające druk nawet 30 000 arkuszy formatu B2 na godzinę w czerni i bieli lub pełnym kolorze.
Firma Canon poinformowała także o pierwszej na świecie instalacji systemu wykorzystującego toner ciekły InfiniStream w drukarni opakowań Joh. Leupold GmbH z siedzibą w Schwabach (Niemcy). Uzupełniając istniejącą flotę maszyn offsetowych, InfiniStream pozwoli realizować nisko- i średnionakładowe zlecenia zarówno dla firm globalnych, jak i lokalnych, niemieckich przedsiębiorstw.
Peter Wolff, Head of Commercial Printing Group, Canon EMEA komentuje: „Dzięki rozbudowanej ofercie atramentowych i tonerowych urządzeń na papier ciągły Canon od lat jest globalnym i europejskim liderem. Nasza uwaga skupia się na systemach, które pozwalają na produkcję niższych nakładów, dają elastyczność w zakresie czasu dostarczenia materiałów i personalizacji treści, a także zapewniają niższe koszty produkcji. Teraz, dzięki technologii ciekłego tonera InfiniStream jesteśmy gotowi do szerszego otwarcia się na rynek cyfrowej produkcji kartonów składanych.

Podczas konferencji zaprezentowano wiele interesujących zastosowań w sektorach, takich jak produkcja książek, druk przemysłowy, korespondencja bezpośrednia czy druk zabezpieczony. Pokazana została także seria urządzeń OcéColorStream® 3000 przeznaczona do produkcji wysokiej jakości, dopasowanych katalogów i książek. Goście mieli także okazje zobaczyć 30” model Océ JetStream 5500 przeznaczony głównie do druku książek edukacyjnych, naukowych i innych.

Zaproszeni goście mogli także zobaczyć jak technologia komercyjnego  druku cyfrowego integruje się z procesami druku przemysłowego. Rozwiązanie to otwiera wiele potencjalnych zastosowań, od produkcji materiałów dekoracyjnych czy zadruków na meble, aż po druk chusteczek.

Uczestnicy imprezy zainteresowani zagadnieniami z zakresu druku zabezpieczonego mogli zapoznać się z ofertą atramentów zabezpieczających, w tym z tuszem MICR, atramentami niewidzialnymi i krótkotrwałymi, które mogą być stosowane z cyfrowymi urządzeniami Océ. Jest to jeden ze sposobów na rozszerzenie oferty o usługi z zakresu druku zabezpieczonego.

Materiał opracowany na podstawie informacji Canon Polska www.canon.pl