Nowości, Wielki Format

Instalacja Esko CDI 2530 w drukarni Clondalkin

Na początku lipca br. firma Digiprint zainstalowała w drukarni Clondalkin Pharma and Healthcare Sp. z o. o. w Lublinie naświetlarkę do płyt fotopolimerowych Esko CDI 2530 HR.

Naświetlarka wyposażona jest w optykę 4000 dpi, co pozwala na uzyskanie wyższej niż standardowa jakości odwzorowania małych punktów rastrowych oraz drobnych elementów graficznych i tekstowych. Naświetlarka przygotowana jest również do wdrożenia technologii HDFlexo. Instalacja w firmie Clondalkin Pharma and Healthcare jest już kolejną w tym roku instalacją urządzenia CDI i tym samym 39-tą naświetlarką firmy Esko pracującą w Polsce.

Wraz z instalacją naświetlarki firma Clondalkin doposażyła swoje studio graficzne w oprogramowanie Esko: Rip'a Imaging Engine, program do edycji ArtPro, do montażu Plato oraz system proofingowy GMG. Jeden Rip obsługuje obecnie naświetlarkę do płyt flekso oraz offsetowych. Rip został wyposażony w offsetowy raster stochastyczny Monet. Dzięki dobremu przygotowaniu i dobrej współpracy pomiędzy Digiprint i firmą Clondalkin, instalacja, szkolenie i wdrożenie urządzenia i oprogramowania  przebiegły bardzo sprawnie.

Proces naświetlania oraz proofing zostały skalibrowane przez pracowników Digiprint, po których wykonano wydruki próbne potwierdzające zgodność kolorystyczną finalnego wydruku z proofem.

Materiał opracowany na podstawie informacji Digiprint www.digiprint.pl