Nowości, Wielki Format

IKONOS w Belgradzie

W dniach od 9 do 12 października 2013, polski producent materiałów IKONOS zaprezentuje portfolio rodzimych mediów do druku w Belgradzie. Materiały IKONOS cieszą się w całej Europie dobra opinią. Spowodowane jest to jakością samych materiałów, które powstają w Opolu na bazie fabrykatów czołowych światowych korporacji. Nie bez znaczenia ma też atrakcyjna cena polskich materiałów.

W tym roku firma IKONOS wprowadziła do produkcji foto-tapety – nową linię materiałów w ofercie. Do tej pory rodzimy producent posiada w swoim portfolio kilkadziesiąt materiałów serii Profiflex (materiały samoprzylepne) oraz Proficoat (materiały powlekane).

Fototapety to specyficzny materiał i niedoceniany materiał do druku wielkoformatowego. Daje on bardzo duże możliwości indywidualnej aranżacji wnętrz i znajdzie swoje zastosowanie tam gdzie nie sprawdzają się popularne materiały jak chociażby papiery czy banery.

Foto-tapety IKONOS produkowane są w szerokości 1.05 m i dystrybuowane w nawojach po 30 m. Są to materiały papierowe (typu nonwoven), jednostronnie powleczone, do zadruku dowolnymi atramentami eko- i mild-solwentowymi. Gramatura materiału wynosi 200 g/m2 a grubość materiału wynosi 300 mikronów. Materiał umożliwi druk z fotorealistyczną jakością i żywą kolorystyką oraz łatwą aplikację.

Rodzina polskich materiałów samoprzylepnych IKONOS Profiflex obejmuje kilkadziesiąt produktów: folii samoprzylepnych monomerowych i polimerowych, laminatów monomerowych i polimerowych, folii okiennych i dekoracyjnych, folii backlitowych. Produkowane są w kilku wariantach w zależności od koloru kleju: transparentny lub szary, siły adhezji kleju, ultra-usuwalny, usuwalny czy standardowy mocny. Materiały stosowane są z powodzeniem przez tysiące klientów w Polsce i Europie.

Rodzina produkowanych w Opolu folii samoprzylepnych otrzymała certyfikat higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny. Oznacza to że produkty te odpowiadają wymaganiom higienicznym w aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych i mogą być stosowane w takich miejscach jak kina, restauracje, centra handlowe a także w ośrodkach zdrowia publicznego tj. szpitalach, przychodniach, klinikach.

Opracowany i wytwarzany na opolskiej linii produkcyjnej laminat podłogowy Profiflex Lam-Pro 4-Floor MPT F120+ uzyskał certyfikat DIN 51130 klasy antypoślizgowości R9. Oznacza, to że laminat ten można stosować w takich miejscach jak banki, schody w szkołach, aptekach, szpitalach, klinikach, sklepach, hipermarketach, restauracjach, itp. Tak więc odbiorcy otrzymali szerokie spektrum zastosowań i możliwych miejsc do promowania produktów czy też umieszczania grafik informacyjnych. Laminat 4-Floor to monomeryczna, kalandrowana, przezroczysta, matowa folia PVC z powłoką autorefleksyjną, antypoślizgową oraz odporną na zarysowania. Posłuży więc idealnie do zabezpieczania wszelkich grafik podłogowych drukowanych np. na ploterach wielkoformatowych. Materiał oferowany jest w dwóch szerokościach 1.05 i 1.37 metra oraz długości nawoju 50 metrów. Grubość folii wynosi 120 mikronów.

Polskim dystrybutorem materiałów IKONOS jest Atrium Centrum Ploterowe www.IKONOSmedia.eu