Nowości, Wielki Format

Canon prezentuje Océ VarioStream 7170

Firma Canon Europe zaprezentowała tonerową maszynę Océ VarioStream® 7170. Jest to rozwiązanie klasy podstawowej do monochromatycznego druku jednostronnego z podawaniem ciągłym, przeznaczone do środowisk korporacyjnych i komercyjnych, w których drukuje się niskie lub średnie nakłady takich materiałów, jak zestawienia transakcji, przesyłki reklamowe, instrukcje obsługi produktów i wydruki na nośnikach specjalnych. Projektując system Océ VarioStream 7170, Canon wykorzystał swoje wieloletnie doświadczenie w dziedzinie druku z podawaniem ciągłym, uzyskując większą wydajność produkcji i obsługę szerszej gamy nośników.

Christian Unterberger, Executive Vice President for Commercial Printing w Océ, powiedział: – Drukowanie 2-up z szybkością 172 stron formatu A4 lub 182 stron formatu Letter na minutę w rozdzielczości do 600 dpi zapewnia klientom wyjątkową produktywność i wydajność czarno-białego druku jednostronnego. Sprawdzona niezawodność i jakość produktów Océ daje pewność, że system Océ VarioStream 7170 jest przyszłościową drukarką produkcyjną, która będzie łatwa w obsłudze i konserwacji.

Peter Wolff, Head of Commercial Printing Group, Canon EMEA, dodał: – Jako rynkowy lider w dziedzinie suchego druku tonerowego z podawaniem ciągłym od ponad dekady, z dumą przedstawiamy nowy produkt. Spełnia on zapotrzebowanie na nisko- i średnionakładowe drukarki produkcyjne, które są łatwe w obsłudze i usprawniają procesy biznesowe.

Inteligentne, oszczędzające czas funkcje, takie jak automatyczne ładowanie papieru, znacznie skracają i upraszczają konfigurację. Automatyczne wykrywanie i przełączanie rozdzielczości ogranicza liczbę interwencji operatora. Ma to pozytywny wpływ na wydajność pracy i sprawia, że system Océ VarioStream 7170 idealnie nadaje się do druku krótkich serii oraz szybko zmieniających się zadań.

Bezkontaktowa technologia utrwalania błyskowego zastosowana w systemie VarioStream 7170 pozwala użytkownikom drukować nie tylko na standardowym papierze, ale również na szerokiej gamie nośników specjalnych, takich jak etykiety samoprzylepne, cienkie karty plastikowe, folie i formularze o małej gramaturze. Błyskowe utrwalanie bezkontaktowe wiąże toner bez przepływu ciepła i wywierania ciśnienia, co mniej obciąża papier i zachowuje go w stanie idealnym do wykończenia. Podczas przechodzenia przez urządzenie nośnik pozostaje płaski, co pozwala na przetwarzanie specjalnych materiałów, których nie można zginać i które nie wytrzymałyby ciepła lub ciśnienia zwykłego zgrzewania.