Nowości, Wielki Format

Nowość w ofercie API.PL: maszyny do sitodruku renomowanej firmy M&R

Firma API.PL, znany od lat na rynku polskim dostawca materiałów do sitodruku, została w tym roku dystrybutorem maszyn i urządzeń sitodrukowych renomowanej firmy M&R. Teraz zakłady sitodrukowe znajdą w ofercie API.PL nie tylko farby i chemię, ale także szeroką gamę wysokiej jakości maszyn: drukarek karuzelowych, tuneli suszących, stacji podsuszających i urządzeń wspomagających druk. Doświadczeni technolodzy API.PL chętnie i profesjonalnie doradzą klientom w jakie maszyny i urządzenia powinni się wyposażyć, aby ich praca stała się łatwiejsza i wydajniejsza, a ich konkurencyjność na rynku wzrosła. Począwszy od pojedynczych urządzeń aż do kompletnych ciągów produkcyjnych.

Maszyn M&R polskim sitodrukarzom  nie trzeba przedstawiać. Ich producent od ponad 20 lat jest pionierem nowych technologii w sitodruku. Urządzenia M&R są w dużej części produkowane w Polsce, dzięki temu ich nabywcy mogą liczyć na sprawny polski serwis i bieżącą dostępność części zamiennych.

Wśród maszyn tego producenta każdy znajdzie coś dla siebie. Na początek przygody z sitodrukiem polecamy 6-kolorową, ręczną drukarkę karuzelową Sidewinder. A dla drukarni, które już zajmują się masową produkcją godną uwagi jest drukarka Challenger III.  Została ona wyposażona w wiele rozwiązań ułatwiających i przyspieszających druk oraz podnoszących komfort pracy jak: ultraszybki system indeksacji, elektrycznie napędzane głowice drukujące, pneumatyczne zaciski do mocowania ram…itp., wszystkie czynności przy przezbrajaniu i regulacji można wykonać bez użycia narzędzi. Wszystko po to, aby uzyskać jak największa wydajność pracy. Na tegorocznych targach Fespa w Londynie na Challengerze III ustanowiono rekord świata prędkości druku na koszulkach. Jeden operator wydrukował w ciągu
1 godziny 2155 koszulek (bez błędów):  www.youtube.com/watch?v=daqrydl8ZDM

Automatycznym drukarkom towarzyszą wydajne tunele suszące. Najpopularniejszą na polskim rynku  serią gazowych tuneli suszących jest M&R Sprint. Nazwa serii jest zobowiązująca co znaczy, że można dobrać model odpowiedni do każdego, nawet najszybszego zestawu drukującego. Są to pierwsze w pełni skomputeryzowane suszarki gazowe na świecie. W czasie rzeczywistym informują o temperaturze komory grzewczej, zużyciu gazu, prędkości pasa czy temperaturze drukowanych wyrobów wewnątrz komory i na wyjściu z tunelu grzewczego. Pozwala to na uzyskanie wyjątkowej powtarzalności produkcji, a odczytane parametry mogą zostać zapisane w jednym z 30 programów. Można je przywołać później, przy pracy z podobną kombinacją farb i materiałów. W ofercie znajduje się także kilka modeli oszczędnych i wydajnych elektrycznych tuneli suszących.

Z pewnością większość sitodrukarzy powinna się zainteresować  jedynym w swoim rodzaju, a bardzo przydatnym systemem pasowania TriLoc®. Łączy on etap naświetlania poszczególnych sit z późniejszym zestawianiem kolorystycznym wzoru na maszynie drukującej w taki sposób, że czas potrzebny na przezbrojenie (zmianę wzoru) może być krótszy nawet o 95% w stosunku do standardowej procedury. Nadaje się do każdego rodzaju ram używanych w druku na tekstyliach. System TriLoc® został tak zaprojektowany, że nie posiada żadnych podatnych na zużycie elementów pasowania, co zapewnia precyzję także po wieloletnim użytkowaniu.
W ofercie M&R znajdują się także naświetlarki do sit, międzyoperacyjne stacje podsuszające oraz wiele innych urządzeń pomocnych na każdym etapie przygotowania i przebiegu druku.