Nowości, Wielki Format

Oki: pierwsza na rynku cyfrowa drukarka LED A3 drukująca w pięciu kolorach

Oki, jako pierwsza firma w branży, wprowadziła na rynek drukarkę, która daje możliwość łatwego drukowania w dodatkowym kolorze białym lub bezbarwnym  – Oki ES9541. Dzięki temu, drukowanie na biało lub z użyciem tonera przezroczystego staje się bardzo atrakcyjne kosztowo nawet dla niskich nakładów, możliwe do osiągnięcia w technologii cyfrowej i dostępne od ręki.

− Wprowadzenie tej pionierskiej technologii druku cyfrowego LED, która stanowi potwierdzenie determinacji firmy w działaniach zmierzających do rozwoju innowacyjnych technologii dla biznesu, jest dla Oki wielkim wydarzeniem − mówi Harry Takahashi, Dyrektor Zarządzający Oki Europe Ltd.

− ES9541 to nowa, atrakcyjna  cenowo drukarka wysokiej rozdzielczości, która umożliwia drukowanie nie tylko gamy kolorów podstawowych z wykorzystaniem CMYK, ale także wyposażona została w dodatkowy, piąty toner z kolorem białym i możliwość zastosowania przezroczystego tonera. Wcześniej proces druku z możliwością łatwej zamiany koloru białego na przezroczysty i odwrotnie był osiągalny tylko za pomocą kosztownych urządzeń do druku cyfrowego lub offsetowego. Od dziś jest on dostępny od ręki dla każdego studia kreatywnego lub studia reprograficznego i oferuje nieskończone możliwości − dodaje Takahashi.

ES9541 nawiązuje do innowacyjnych i już docenionych urządzeń A3 i A4 z białym tonerem, które Oki zaproponowało w 2012 r., po raz pierwszy wprowadzając wtedy uniwersalne i wydajne tonery do bardzo specjalistycznego wcześniej sektora białego druku.

ES9541 umożliwia drukowanie z prędkością 50 str./min, a tonery wystarczają na 38 000 stron, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie urządzeń. Dzięki temu możliwe jest drukowanie w dużych ilościach. Dzięki technologii płaskiej drogi przejścia papieru  i technologii cyfrowej LED, ES9541 może obsługiwać nośniki o gramaturze papieru do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie), czyli znacznie cięższe niż obsługiwane przez porównywalne drukarki. Dodając do tego możliwość wydruku w formatach od A6 do SRA3, banerów o długości do 1,3 m oraz na przezroczystych materiałach, otrzymujemy najbardziej wszechstronną drukarkę w tej klasie cenowej.

Opcjonalny serwer EFI Fiery® Xf umożliwia zaawansowane zarządzanie kolorami podstawowymi i dodatkowymi z jednoczesną optymalizacją głębi koloru i jakości druku, parametrami wymaganymi w branży graficznej.

Drukarka ES9541 dedykowana jest przede wszystkim rynkowi wydruków specjalistycznych
i graphic arts oferując firmom możliwość niskonakładowych wydruków w bardzo wysokiej jakości, w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji. To wszystko zyskujemy dzięki jednemu urządzeniu − ES9541.  

Biały toner umożliwia szereg zastosowań, w tym drukowanie od ręki na papierze kolorowym, drukowanie oznakowań i tworzenie materiałów POP na przezroczystej folii, wydruki na koszulkach za pomocą papieru termotransferowego, wydruki próbne, drukowanie materiałów promocyjnych i dokumentów marketingowych. Podstawowym zastosowaniem tonera bezbarwnego będą wydruki od ręki wysokiej jakości katalogów, podręczników i albumów ze zdjęciami, a także wydruki próbne i tworzenie atrakcyjnych dokumentów marketingowych z dodatkowym połyskiem.

− Wprowadzenie cyfrowej, kolorowej drukarki A3 drukującej w pięciu kolorach i obsługującej nośniki o gramaturach i formatach niedostępnych w drukarkach tej klasy zdecydowanie zmienia reguły gry na tym ważnym rynku – mówi Takahashi − Wiodąca w tej klasie elastyczna technologia Oki stworzy nowe możliwe źródła dochodu dla biur graficznych i studiów kreatywnych, które wcześniej były osiągalne tylko za pomocą niszowych, bardzo drogich rozwiązań w druku.

Więcej informacji o drukarce ES9541 na www.okieurope.com