Nowości, Wielki Format

Maszyna KBA Rapida 105-5+L w Drukarni Color-Print z Bydgoszczy

W ostatnim czasie do grona polskich użytkowników arkuszowych maszyn offsetowych Koenig & Bauer dołączyła Drukarnia Color-Print z Bydgoszczy. Jej park sprzętowy powiększył się o nową, pełnoformatową maszynę KBA Rapida 105-5+L, wyposażoną w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Ze względu na niestandardową konfigurację, pozwalającą m.in. na drukowanie farbami UV, jest ona wykorzystywana do produkcji opakowań oraz innych zleceń wymagających technologii UV.

Maszyna KBA Rapida 105 została wprowadzona na rynek kilka miesięcy przed targami drupa 2012, a jej europejska premiera miała miejsce podczas specjalnego spotkania dla klientów zorganizowanego w siedzibie KBA w Radebeul. Oferuje szereg nowych funkcji, pozwalających na większą automatyzację i usprawnienie pracy.

– Atrakcyjne modyfikacje, zaprezentowane na targach drupa 2012 m.in. spowodowały, że przy zakupie nowej maszyny zdecydowaliśmy się na propozycję firmy KBA. Oferuje ona dużą uniwersalność zadrukowywanych podłoży, na czym nam szczególnie zależało, a powiększające się stale grono polskich użytkowników tych maszyn wśród drukarń opakowaniowych tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że dokonujemy właściwego wyboru – mówi Jakub Śliwiński z Drukarni Color-Print.

Istniejąca od ponad dwudziestu lat Drukarnia Color-Print specjalizuje się w kompleksowej produkcji opakowań kartonowych (m.in. dla branż spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej i FMCG), a jej ofertę uzupełniają materiały reklamowe, informacyjne oraz pozycje dziełowe. Wśród jej klientów znajdują się firmy z całej Polski, jak też w coraz większym stopniu z zagranicy. W związku z rosnącymi oczekiwaniami odbiorców wobec najwyższej jakości zleceń realizowanych w szybkim tempie, kierownictwo drukarni zdecydowało o nowym zakupie, który uzupełnia park maszynowy drukarni w zakresie produkcji pełnoformatowej.