Nowości, Wielki Format

Duplo Polska poszerza swoją ofertę o foliarki Matrix

W ostatnim czasie firma Duplo Polska, zajmująca się sprzedażą i dystrybucją rozwiązań w zakresie obróbki końcowej, włączyła do swojej oferty kolejne ciekawe urządzenia – foliarki Matrix brytyjskiej firmy Vivid.

Po urządzeniu Fastback 20 firmy Powis,  pozwalającym na oprawę twardą i miękką dokumentów i książek, do oferty Duplo Polska dołączyły foliarki Matrix. Urządzenia te pracują od wielu lat w drukarniach w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich. Są one – jak podaje producent – doskonałą alternatywą dla firm, które pragną zgromadzić sprzęt do wykańczania w swoich zakładach, by w ten sposób unikać kosztownego outsourcingu usług.  – To świetna inwestycja w zakresie wykańczania różnego rodzaju produktów: broszur, kart menu, wizytówek, ulotek i wielu innych – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzający firmy Duplo Polska. – Urządzenia są proste w użyciu, łatwe w utrzymaniu, szybkie i niezawodne, odpowiednie do wykańczania zarówno wydruków cyfrowych jak i offsetowych w niskim oraz średnim nakładzie.

Matrix to półautomatyczne foliarki do laminowania na gorąco z wbudowanym separatorem arkuszy. Posiadają unikalny, opatentowany, wielojęzyczny i prosty w użyciu panel sterowania, który umożliwia laminowanie prac praktycznie bez żadnego szkolenia i daje pełną kontrolę nad każdym zadaniem. Mogą być obsługiwane przez jednego operatora z prędkością do 10 m/min. Podaje on ręcznie arkusze, które następnie są automatycznie zbierane przez wałki maszyny zgodnie z ustawioną zakładką i dostarczane na tacę odbiorczą. Dodatkowe atuty tych urządzeń to cicha praca i niewielka powierzchnia jaką zajmują.

W ofercie Duplo znajdują się między innymi modele Matrix MX 370 i MX 530.  Do ich najważniejszych cech należą m.in. półautomatyczny tryb pracy (operator podaje arkusze na stół, dalszy cykl przebiega automatycznie), kilkupoziomowy, regulowany układ wałków „anti-curling” prostujący arkusze, wbudowany, automatyczny separator arkuszy, programator pięciu programów zapamiętujących ustawienia formatu, temperatury itd. oraz licznik arkuszy. W foliarkach tych możliwa jest również szybka zmiana formatu oraz łatwa wymiana rolek z folią (o grubości nawoju do 3000 mm).  Przy pomocy programatora możliwa jest tu również regulacja prędkości, długości zakładki i temperatury. Model MX 530 oferowany jest również z automatycznym podajnikiem arkuszy.