Nowości, Wielki Format

Ricoh w Dow Jones Sustainability Indices (DJSI)

Firma Ricoh Europe została umieszczona w zestawieniu Dow Jones Sustainability Indices (DJSI). i otrzymała najlepszy wynik w branży w kategoriach: zarządzanie innowacjami, zarządzanie produktami oraz integracja cyfrowa.

Dow Jones Sustainability (DJSI), opracowany przez Dow Jones oraz RobecoSAM Group, to pierwszy globalny indeks zrównoważonego rozwoju biorący pod uwagę aspekty ekonomiczne, środowiskowe i społeczne. Proces oceny jest uznawany za jeden z najbardziej rygorystycznych pod względem liczby pytań i szczegółowości wymaganych informacji.

W tym roku, DJSI oceniło 2500 firm z całego świata, z  czego na liście DJSI World Index znalazły się 333. Ricoh zostało uznane za lidera w sektorach „Komputery i peryferia” oraz „Elektronika biurowa”. Ricoh zostało również uwzględnione w  indeksie DJSI Asia/Pacific Index.

Ricoh działa na rzecz bardziej zrównoważonego społeczeństwa, mając również na celu zdobycie coraz większego zaufania klientów i interesariuszy. Wraz z globalizacją, problemy jakie dotykają społeczeństwo stają się coraz bardziej skomplikowane i zróżnicowane. Wraz z tymi społecznymi zmianami, idą powiązane zmiany dla firm. Od korporacji oczekuje się znaczącego wkładu dla społeczeństwa, ale także tworzenia wartości ekonomicznej. Ricoh wierzy, że te wysiłki przyspieszą tworzenie innowacji i stworzą nową wartość dodaną.

Oprócz DJSI, Ricoh znajduje się również w rankingach: Carbon Disclosure Project, FTSE4Good Index Series (po raz dziesiąty z rzędu) oraz Oekom Corporate Ratings. To oznacza, że jest obecny we wszystkich 4 najbardziej wiarygodnych rankingach na świecie . Ricoh zostało uznane również za jedną z najbardziej etycznych korporacji na świecie przez Ethisphere Institute po raz piąty z rzędu i po raz dziewiąty znalazło się na liście Global 100 Most Sustainable Corporation in the World.

Więcej informacji na temat działań Ricoh w zakresie zrównoważonego rozwoju na stronie: www.ricoh.pl