Nowości, Wielki Format

Epson prezentuje technologię PrecisionCore

Prezes firmy Epson, Minoru Usui, ogłosił dzisiaj wprowadzenie PrecisonCore™ — nowej generacji technologii druku atramentowego, która pozwoli zmienić branżę poligraficzną, zapewniając firmie nieporównywalny poziom wydajności produkcyjnejumożliwiającej ekspansję na nowe światowe rynki o wysokim potencjale. PrecisionCore podtrzymuje wieloletnią tradycję firmy Epson, słynącej z najlepszej jakości wydruków i dużej szybkości drukowania, niezbędnej w przemyśle i handlu. Nowa technologia będzie stosowana także w drukarkach biurowych.

Podczas konferencji prasowej na LabelExpo, czołowych targach przemysłu związanego z etykietowaniem, prezes Usui wyjaśnił, jak Epson połączył lata swoich badań i doświadczeń technicznych z najnowszymi osiągnięciami w produkcji materiałów piezoelektrycznych oraz wysoce precyzyjnych systemów MEMS (ang. micro-electromechanical systems – systemy mikroelektromechaniczne), by stworzyć innowacyjny chip druku. Nowa, kompaktowa i modularna głowica PrecisionCore, zapewnia wydajność na poziomie komercyjnym oraz pozwala firmie Epson na skalowanie technologii od jednoprzejściowych przemysłowych maszyn drukujących do biurowych drukarek biurkowychorazurządzeń przeznaczonych dla grup roboczych.

PrecisionCore to jedyna technologia stosowana na masową skalę, w którą wyposażone będą urządzenia wykorzystujące szeroki wachlarz atramentów i materiałów do druku. Technologia PrecisionCore rozszerza wysokowydajną technologię drukowania TFP (thin film piezo), stosowaną obecnie w wiodących, wielkoformatowych drukarkach komercyjnych. Dostarczy ona klientom elastyczne rozwiązania druku przemysłowego i biznesowego, zapewniając przy tym doskonały kolor, wysoką jakość druku i trwałość wydruków na różnych nośnikach — od dokumentów firmowych, fotografii i oznakowań, po etykiety komercyjne, opakowania i tekstylia.

Unikalny, zintegrowany cykl produkcyjny firmy Epson — od głowic piezoelektrycznych do kompletnego urządzenia drukującego — zapewnia wysoce wydajny proces produkcyjny, uwzględniający szerokie możliwości druku cyfrowego związane ze skalą, jakością i ceną, możliwe do uzyskania tylko dzięki produkcji chipu MEMS.
Oprócz PrecisionCore firma Epson zaprezentowała dzisiaj także kilka nowych produktów wyposażonych w tę technologię. Można je zobaczyć podczas LabelExpo w Hali 9, na stoisku 9H50, w dniach 24–27 września. Pokazują one możliwości wykorzystania PrecisionCore w innowacyjnych rozwiązaniach i obejmują listę nowatorskich produktów: SurePress® L-6034V i L-6034VW – pierwsze cyfrowe, przemysłowe maszyny drukujące do etykietowania, które wykorzystują atrament UV i mają wierszowy układ głowic; oraz SureColor® F2000 – pierwszą drukarkę firmy Epson pozwalająca na druk bezpośrednio na odzieży.

Więcej informacji o PrecisionCore znajduje się na stronie: www.global.epson.com/innovation/precisioncore