Nowości, Wielki Format

Better Buys for Business doceniło urządzenia Oki

Niezależny amerykański autorytet w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania dokumentów Better Buys for Business (BBB) uhonorował tytułem ,,Editor’s Choice” 3 serie urządzeń drukujących firmy Oki. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane przez grupę ekspertów i dziennikarzy produktom, które uzyskały najwyższe oceny w teście uwzględniającym wysoką jakość, wartość urządzenia, koszty użytkowania oraz wydajność, otrzymały modele MC770/MC780, MB760/MB780 oraz B721dn/B731dnW. Biorąc pod uwagę całą lipcową klasyfikację w konkursie,  firma Oki zdobyła 3 z 7 głównych nagród.

Redakcja Better Buys for Business dokonuje oceny setek modeli drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, faksów, skanerów produkowanych przez wszystkich czołowych producentów, jednak tylko jeden lub dwa wyroby z każdej kategorii otrzymują nagrodę ,,Editor’s Choice”. Dla klientów jest to wyraźny sygnał, że rozwiązania te oferują najwyższą jakość i wartość rynkową. W lipcu aż 3 serie urządzeń Oki dostały ten tytuł.

Wśród kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych wyróżnione zostały modele MC770/MC780, które doceniono za wyjątkowo niski koszt wydruku jednej strony, wysoką prędkość i jakość wydruku  oraz oferowaną gwarancję bezpieczeństwa. Poza LDAP dostępna jest opcja filtrowania IP, bezpiecznego drukowania i usuwania dokumentów oraz uwierzytelnianie serwera. Zwrócono uwagę ponadto na możliwość korzystania z aplikacji i ich dodawania. Modele MC770/MC780 zdaniem BBB to doskonały wybór dla małych i średnich grup roboczych, które potrzebują kolorowych wydruków oraz cenią sobie wielofunkcyjność.

W kategorii wielofunkcyjnych urządzeń monochromatycznych nagrodzone zostały modele MB760/MB770. Doceniono ich szybkość: odpowiednio 47 str./min i 52 str/min oraz wydruk pierwszej strony po zaledwie 5,5 sekundach to doskonały wynik. Dużym atutem okazała się bardzo wysoka wydajność tonerów, która gwarantuje niski koszt eksploatacji. MB760/MB770 zdaniem BBB znakomicie sprawdzą się w dużych firmach, które potrzebują tylko czarno-białych wydruków.

W grupie monochromatycznych drukarek zwyciężyły zaś modele B721dn/B731dnW. Szczególną uwagę zwrócono na niski koszt eksploatacji oraz mały koszt wydruku jednej strony. Ważną cechą, która przeważyła za nagrodą ,,Editor’s Choice” okazałą się duża prędkość (47 str./min i  52 str./min, druk pierwszej strony zajmuje tylko w 5,5 sekundy) i pojemność tonerów oraz podajników na papier. Wszystko to zdecydowanie wpływa na znakomitą wydajność urządzeń, które dzięki temu są idealne dla dużych grup roboczych, których potrzeby ograniczają się głównie do wydruków czarno-białych.

– Nagroda ,,Editor’s Choice” to bardzo ważne dla nas wyróżnienie, nie tylko z powodu, że przyznane zostało przez niezależny, a do tego bardzo znaczący w branży podmiot jakim jest Better Buys for Business, ale przede wszystkim dlatego, że otrzymują ją produkty wyróżniające się wyjątkową innowacyjnością i nowoczesnością. Cieszymy się, że rozwiązania zastosowane w naszych urządzeniach uzyskały najwyższe oceny w przeprowadzonym teście. Fakt, że zyskaliśmy ten tytuł aż w 3 z 7 kategorii potwierdza nasze zaangażowanie
w tworzenie najwyższej jakości kolorowych i czarno-białych urządzeń drukujących. Wszystkie wyróżnione urządzenia charakteryzują się wyjątkowymi parametrami, które czynią z produktów Oki idealne rozwiązanie dla każdej firmy – mówi Jacek Tarkiewicz Dyrektor Marketingu Oki Systems Polska.