Nowości, Wielki Format

Aficio SP C730DN – pierwsza kolorowa nabiurkowa drukarka A3 w ofercie Ricoh

Ricoh Polska wprowadza do swojej oferty pierwszą kolorową nabiurkową drukarkę A3. Aficio SP C730DN to ponadto pierwsza drukarka w technologii LED w ofercie Ricoh.

Niewielkie wymiary drukarki sprawiają, że bez problemu można umieścić ją na biurku, co pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w biurze. Ponadto, drukarka jest wyposażona w zaawansowany kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania.

– Aficio SP 730DN to pierwsze nabiurkowe urządzenie A3 w ofercie Ricoh – mówi Barbara Boryczka, Product Marketing Manager w Ricoh Polska. -To właśnie dzięki technologii LED-owej Ricoh drukarka zajmuje znacznie mniej miejsca, a przez to wygląda bardziej jak drukarka A4, niż A3. Ponadto, technologia LED zużywa mniejszą ilość materiałów i mniej energii, co sprawia, że drukarka jest ekologiczna.

Innowacyjna architektura LED sprawia, że urządzenie ma znacznie mniejsze wymiary, zwiększoną niezawodność i może drukować w rozdzielczości 1200×1200 dpi bez utraty prędkości (32 str./min.). Aficio SP C730DN wykorzystuje 41% mniej tonera i 50% mniej energii niż inne drukarki w tej klasie. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla biur architektonicznych/budowlanych, które potrzebują dokumentów większego formatu, jak i dla klasycznych środowisk biurowych, które tylko czasami korzystają z opcji wydruku A3.

Poza niewielkimi wymiarami i niskimi kosztami utrzymania, SP C730DN posiada również innowacyjne funkcje oszczędzające energię, takie jak np. ECO Night Sensor.Ricoh ECO Night Sensor automatycznie wyłącza główne zasilanie, kiedy natężenie światła w pomieszczeniu spadnie poniżej określonego poziomu. ECO Night Sensor można ustawić tak, aby aktywował się od 1 do 120 minut po zapadnięciu zmroku. Czujnik wykrywa zarówno zmiany światła naturalnego, jak i sztucznego. Kiedy w pokoju ponownie zostanie zapalone światło, zasilanie automatycznie zostanie włączone.

Drukowanie dokumentów kolorowych w trybie ECOnomy Color znacznie zmniejsza koszty. Funkcja ta dzieli dane na tekst, obrazy, rysunki i linie. Tekst drukowany jest w normalnym nasyceniu, ale nasycenie obrazu jest zmniejszane o połowę, a rysunków i linii o 30 procent.

W drukarce wykorzystywany jest nowy toner Ricoh PxP-MC, który sprawia, że wydruki są wytrzymałe, trwałe i cechują się stabilną, wysoką jakością obrazu.

Pozostałe przydatne funkcje to m.in. tryb uśpienia, który oszczędza energię i drukowanie dwustronne, które oszczędza papier. Zużycie energii (TEC) jest niezwykle niskie, poniżej 1 kWh. Ponadto, drukarka jest akredytowana przez Energy Star.