Nowości, Wielki Format

TSM 60/90 – nowe tamponiarki firmy Tampoprint na polskim rynku

Firma Tampoprint, wiodący producent urządzeń do znakowania przemysłowego, wprowadziła do oferty nową serię tamponiarek – TSM 60/90. Zastąpiły one produkowane od lat, popularne także w Polsce modele TSQ i TSG. Maszyny z nowej serii cechuje modułowa budowa, umożliwiająca różnorodną konfigurację, dopasowaną do potrzeb produkcyjnych. Mając bazę maszyny dokonuje się wymiany łoża, zmieniając przez to takie parametry, jak przesuw tamponu, wielkość pola zadruku i liczbę kolorów (od 1 do 5). Między innymi dzięki takiej swobodzie konfiguracyjnej tamponiarki z serii TSM znajdują zastosowanie w praktycznie każdej branży, jak np.: motoryzacja, AGD, elektrotechnika, opakowania czy też reklama.

Tamponiarki z serii TSM są oferowane z napędem pneumatycznym lub opartym na serwomotorach. Sterowanie nimi jest bardzo przejrzyste i odbywa się poprzez panel dotykowy. Maszyny mogą być wyposażone w system automatycznego czyszczenia tamponu i stół przesuwny Duo SM. Pomiędzy maszynami nowej i starszej serii jest pełna kompatybilność: są takie same kałamarze, stoliki montażowe, formy drukowe, taśmy do czyszczenia tamponów itp.

Na polskim rynku tamponiarki TSM miały swoją premierę podczas majowych targów Plastpol – na stoisku Scorpio Sp. z o.o., wyłącznego przedstawiciela firmy Tampoprint, zaprezentowany został model TSM 90 w wersji 4-kolorowej, wyposażony w stół przesuwny Duo SM, umożliwiający automatyczny, precyzyjny przesuw detalu pod kolejne stacje drukujące.