Nowości, Wielki Format

Siedem nagród BLI dla urządzeń wielofunkcyjnych Canon

Canon Europe, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, zdobył siedem nagród przyznawanych przez niezależny instytut badawczy Buyers Laboratory Inc. (BLI) w edycji Summer 2013. Oferowane przez firmę Canon produkty wspomagające przetwarzanie obrazu zostały poddane rygorystycznym
i dogłębnym testom w laboratoriach BLI, w efekcie czego Canon otrzymał sześć nagród „Pick" oraz wyróżnienie w kategorii „Wybitne Osiągnięcia” („Outstanding Achievement").

Seria urządzeń Canon imageRUNNER ADVANCE C5255 została wyróżniona  za „Wybitne Osiągnięcia” w zakresie wydajności energetycznej (“Outstanding Achievement” award for Energy Efficiency).

Nagroda BLI Summer „Pick” została przyznana m.in. wielofunkcyjnemu modelowi A4 Canon imageRUNNER ADVANCE 500i. Urządzenie wyróżniono za wysoką niezawodność i wydajność, łatwość obsługi oraz wszechstronność platformy internetowej MEAP, która umożliwia integrację zarówno z rozwiązaniami firmy Canon, jak i z oprogramowaniem zewnętrznych producentów.

Produkty A3 z serii imageRUNNER ADVANCE otrzymały nagrody zarówno dla urządzeń kolorowych i monochromatycznych, jak i w różnych kategoriach odnoszących się do prędkości druku. Urządzenia zostały wyróżnione za niezawodność, rozbudowaną funkcjonalność skanowania, łatwości obsługi i wysoką jakość produkowanych materiałów.

Oprócz wspomnianych nagród „Pick” dla poszczególnych produktów, seria Canon imageRUNNER ADVANCE C5255 otrzymała wyróżnienie BLI za „Wyjątkowe osiągnięcia” („Oustanding Achievement”) oraz pięć gwiazdek w teście wydajności energetycznej – w badaniach przeprowadzonych przez BLI zanotowano niższe od przeciętnego zużycie energii. Urządzenia z serii imageRUNNER ADVANCE C5255 wykazały również krótszy czas wybudzenia z trybu uśpienia oraz szereg dodatkowych funkcji, w tym podgląd pracy i tryb wydruku próbnego, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości zużywanego papieru i materiałów eksploatacyjnych.

Więcej informacji na temat nagród BLI Summer 2013 “Pick” znajduje się na stronie: www.buyerslab.com/