Nowości, Wielki Format

Igepa Select już po raz czwarty

W dniach 3-15.06.2013 w Metropolis Hall w miasteczku filmowym Babelsberg w Niemczech odbyła się  czwarta edycja Igepa Select. Spotkanie z klientami przyciągnęło ponad 1.000 odwiedzających dziennie, na 4.000m2 powierzchni wystawienniczej odbyły się liczne prezentacje, pokazy, seminaria i warsztaty. Druk wielkoformatowy, druk cyfrowy, pre-press, nośniki reklamowe, wszystko co potrzebne do eksplorowania wielu obszarów reklamy było  obecne na Igepa Select.

Oferta Igepa Group została pogrupowana w 18-tu tematycznych „stacjach”, gdzie odwiedzający mogli zapoznać się z dostępnymi innowacjami, przedyskutować własne doświadczenia z pracownikami Firmy Igepa oraz otrzymać "punkty". Obecność we wszystkich 18 stacjach gwarantowała zdobycie prestiżowej kolekcjonerskiej karty, przygotowanej przez wytwórnię filmową.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się produkty tekstylne oraz nowości w ofercie systemów ekspozycyjnych i banerów. W dziedzinie druku wielkoformatowego: Epson, HP, Agfa, Roland i Mimaki przedstawiły aktualne rozwiązania dla reklamy, przy czym to Vutek ze swoim gigantycznym 5-metrowym ploterem UV zebrał najwięcej pochwał. Wiele uwagi poświęcono również super-szybkiemu systemowi druku Vortex z technologią Memjet w szerokości 106 cm. W temacie laminacji, każdy mógł doświadczyć jak prostym zagadnieniem jest laminacja przy użyciu RollsRollera. Uzupełnieniem systemów drukujących oraz laminujących była oferta urządzeń wykończeniowych: systemy zgrzewania banerów, plotery tnące, frezujące i termiczne.

Na Igepa Select nie mogło zabraknąć tak interesującej dziedziny jak car-wrapping. Wśród flag plażowych i reklam podłogowych umieszczono pojazdy i jacht, aby zademonstrować pełno-powierzchniową aplikację. Uzupełnieniem oferty materiałów do dekoracji była prezentacja folii Di-Noc dla projektantów wnętrz – stoły, taborety, półki zmieniały barwy i kolory.

W obszarze produktów i systemów graficznych, zwiedzający mogli zapoznać się z urządzeniami firm Xerox, Kodak, Konica Minolta i MGI. Szczególnie interesująca była technologia 3D firmy JETvarnish MGI. Podobnie jak w poprzednich edycjach Igepa Select, program spotkania oferował szeroką gamę seminariów i warsztatów branżowych.