Nowości, Wielki Format

Polskie folie i materiały powlekane docenione na FESPIE 2013

Polski producent Ikonos zaprezentował ofertę, rodzimej produkcji materiałów do druku wielkoformatowego, folii dekoracyjnych i zabezpieczających na londyńskiej edycji targów FESPA 2013.

Na stoisku Q85s w dniach od 25 do 29 czerwca 2013, polski producent materiałów Ikonos zaprezentował portfolio rodzimych mediów do druku. Materiały Ikonos cieszą się w całej Europie dobra opinią. Spowodowane jest to jakością samych materiałów, które powstają w Opolu na bazie fabrykatów czołowych światowych korporacji. Nie bez znaczenia ma też atrakcyjna cena polskich materiałów.

Rodzina polskich materiałów samoprzylepnych Ikonos Profiflex obejmuje kilkadziesiąt produktów: folii samoprzylepnych monomerowych i polimerowych, laminatów monomerowych i polimerowych, folii okiennych i dekoracyjnych, folii backlitowych. Produkowane są w kilku wariantach w zależności od koloru kleju: transparentny lub szary, siły adhezji kleju, ultra-usuwalny, usuwalny czy standardowy mocny. Materiały stosowane są z powodzeniem przez tysiące klientów w Polsce i Europie.

W 2012 roku rodzina produkowanych w Opolu folii samoprzylepnych otrzymała certyfikat higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny. Oznacza to że produkty te odpowiadają wymaganiom higienicznym w aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych i mogą być stosowane w takich miejscach jak kina, restauracje, centra handlowe a także w ośrodkach zdrowia publicznego tj. szpitalach, przychodniach, klinikach.

Opracowany i wytwarzany na opolskiej linii produkcyjnej laminat podłogowy Profiflex Lam-Pro 4-Floor MPT F120+ uzyskał certyfikat DIN 51130 klasy antypoślizgowości R9. Oznacza, to że laminat ten można stosować w takich miejscach jak banki, schody w szkołach, aptekach, szpitalach, klinikach, sklepach, hipermarketach, restauracjach, itp. Tak więc odbiorcy otrzymali szerokie spektrum zastosowań i możliwych miejsc do promowania produktów czy też umieszczania grafik informacyjnych. Laminat 4-Floor to monomeryczna, kalandrowana, przezroczysta, matowa folia PVC z powłoką autorefleksyjną, antypoślizgową oraz odporną na zarysowania. Posłuży więc idealnie do zabezpieczania wszelkich grafik podłogowych drukowanych np. na ploterach wielkoformatowych. Materiał oferowany jest w dwóch szerokościach 1.05 i 1.37 metra oraz długości nawoju 50 metrów. Grubość folii wynosi 120 mikronów.

Z kolei folie do piaskowania przeznaczone są do ploterów tnących, które komputerowo wycinają liternictwo, symbole lub inne kształty. Następnie, tak wycięta folia przenoszona jest na podłoże takie jak marmur, granit lub szkło. Elementy nie osłonięte folią poddawane są piaskowaniu czyli ścieraniu górnej warstwy podłoża czego efektem są np. napisy w kamieniu. Folie do piaskowania znajdują więc zastosowanie w zakładach kamieniarskich, szklarskich, budowlanych lub dekoratorskich.

Przykładowo innym materiałem jest Ikonos Proficoat BLM 600 SM – ekonomiczny wariant blockoutu polipropylenowego. Jego grubość całkowita to 195 mikronów na którą składają się dwie, 80-mikronowe warstwy PP rozdzielone czarnym klejem mającym za zadanie blokowania światła padającego z obu stron. Przeznaczony do roll-up'ów BLM 600 SM to materiał o powłoce półmatowej nadającej się do jednostronnego zadruku eko, mild i twardo-solwentowego. Nowy blockout produkowany jest w czterach rozmiarach: 0.914, 1.10, 1.27 oraz 1.52 metra. Standardowa długość roli to 50 metrów.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

Http://ikonosmedia.eu