Nowości, Wielki Format

Pierwszy MGI JETvarnish już w Polsce

W czerwcu b.r. firma Scorpio dokonała instalacji pierwszego w Polsce cyfrowego systemu do lakierowania wybiórczego UV – MGI JETvarnish. Urządzenie zostało zainstalowane w warszawskiej firmie PIN Sp. z o.o., specjalizującej się w produkcji małych i średnich nakładów płyt CD/DVD/BD oraz opakowań do płyt.

Urządzenie JETvarnish, to w pełni produkcyjny system cyfrowy, oferujący wybiórcze lakierowanie prac wydrukowanych cyfrowo i offsetowo, z prędkością do 2500 arkuszy B2 na godzinę. Specjalna formuła lakieru umożliwia powlekanie podłoży zarówno papierowych, jak i tworzywowych, o grubościach od 135 do 600 g/m2. Zaletą urządzenia JETvarnish jest fakt, że cały proces uszlachetniania odbywa się w jednym przebiegu – ta sama praca może być wybiórczo bądź powierzchniowo polakierowana z różnymi efektami połysku (satyna, gloss i ultra gloss), a także z różnymi fakturami. Zintegrowany system suszenia UV w maszynie JETvarnish odbywa się w locie a wychodzące arkusze mogą być natychmiast użyte do dalszej obróbki.

Stacja robocza JETvarnish została wyposażona w oprogramowanie służące do edycji obrazów, przeznaczonych do lakierowania wybiórczego. Edytor Spot Varnish pozwala na wprowadzenie poprawek lakierowanej grafiki w pliku, bez tracenia czasu na ich ponowne ich nanoszenie przez dział przygotowalni.

PIN Sp. z o.o., to firma działająca na rynku poligraficznym od 1998 roku. Jej możliwości technologiczne, obejmujące offset, sitodruk i druk cyfrowy UV oraz rozbudowana introligatornia pozwalają na realizację praktycznie każdego typu zleceń z zakresu produkcji płyt i opakowań do nich, a także różnorodnych akcydensów.

Dyrektor zarządzający spółki PIN Zbigniew Szczerbicki: – Do zakupu cyfrowego systemu do lakierowania selektywnego przymierzałem się już od pewnego czasu. Za zakupem urządzenia typu MGI JETvarnish przemawia m.in. brak konieczności wykonywania sitodrukowych matryc przy pracach do kilkuset arkuszy formatu SRA3, co umożliwia nam skuteczną konkurencję cenową i terminową z firmami, które uszlachetniają wydruki w sposób tradycyjny. Możliwość zamawiania bezpośrednio u nas drukowanych, laminowanych matowo i selektywnie lakierowanych arkuszy, skraca czas realizacji zamówień do jednego – dwóch dni, a to jest całkiem nowy standard w terminach realizacji zleceń z wybiórczym lakierem UV.