Nowości, Wielki Format

HP Latex 3000 – Nowa Przemysłowa Rewolucja

Pod hasłem „Nowa Przemysłowa Rewolucja” firma HP wprowadza do portfolio nową maszynę do druku wielkoformatowego o nazwie HP Latex 3000. Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy ciągłej, drukuje w 6 kolorach, kroplą 12 pl w rozdzielczości do 1200 dpi, czyli w jakości znanej z dotychczas obecnych na rynku urządzeń serii LX, przy bardzo dużej prędkości produkcji. Urządzenie umożliwia drukowanie z prędkością 77m2/99m2 dla druków przeznaczonych do aplikacji wewnątrz budynków oraz 120m2/180m2 dla aplikacji do prezentacji na zewnątrz – bez stosowania kompromisów czyli podwyższania prędkości kosztem jakości wydruku.

Dzięki połączeniu nowej, trzeciej już generacji tuszy lateksowych i głowic oraz nowego sposobu drukowania, suszenia oraz utrwalania wydruków, produktywność urządzenia idzie w parze z jego uniwersalnością wynikającą z możliwości stosowania bardzo szerokiego wachlarza mediów do aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych. Swoistym i mocno oczekiwanym przez rynek  przełomem, który przynosi HP Latex 3000 jest niespotykana, porównywalna do twardego solventu odporność wydruków na zarysowanie, z zachowaniem jedynego w swoim rodzaju braku oddziaływania technologii na środowisko na każdym  etapie produkcji i prezentacji wydruków.

Urządzenie HP Latex 3000 zostało przedstawione szerokiej publiczności na tegorocznych targach Fespa w Londynie i zostało doskonale przyjęte przez producentów branży wielkoformatowej.
Juz pierwszego dnia targów Grupa Faber zakontraktowała pierwsze urządzenie, przeznaczone dla  firmy z regionu Europy Środkowo Wschodniej. Maszyna trafi do Polskiej firmy Flagowa Kraina z Wodzisławia Śląskiego gdzie zostanie dostarczona i zainstalowana przez wieloletniego Partnera HP – firmę Integart Poland Inc.