Nowości, Wielki Format

Nowe projektory NEC z serii P – elastyczne rozwiązanie dla biznesu i edukacji

NEC Display Solutions wprowadza na rynek dwa  kompaktowe, semi-profesjonalne projektory o wysokiej jasności z zaawansowanymi opcjami połączeniowymi. Nowe modele: NEC P501X i P451W zastąpią cieszące się popularnością i dotychczas obecne na rynku modele:  P420X i P350W. Nowe projektory mogą być z powodzeniem wykorzystane zarówno w średnich i dużych pomieszczeniach konferencyjnych, jak również w salach wykładowych.

Projektory o standardowym (P501X) oraz panoramicznym formacie obrazu (P451W) zapewniają maksymalną elastyczność dzięki takim funkcjom jak: duży zoom optyczny 1.7x, ruchomy w płaszczyźnie pionowej obiektyw (funkcja lens shift) oraz  korekta efektu trapezowego w poziomie i w pionie. Wszystko to w kompaktowej obudowie, która pozwala na dyskretną integrację z pomieszczeniem. Funkcje te umożliwiają łatwe ustawianie projektora i redukują koszty związane z instalacją, bez kompromisu kosztem jakości. Oba modele oferują wysoką jasność: 5000 (P501X) oraz 4500 (P451W) ANSI lumenów, umożliwiając wyświetlanie jasnego obrazu na ekranach o rozmiarach do 140”, w normalnych dla biura warunkach oświetleniowych.

Ponadto takie narzędzia jak darmowe oprogramowanie NEC Image Express Utility lite, jak również streaming sieciowy (Windows Media Connect) pozwalają użytkownikom na wymianę kontentu poprzez sieć. Zdalny monitoring i sterowanie za pośrednictwem sieci pomagają w ograniczeniu kosztów utrzymania dzięki scentralizowanemu zarządzaniu. Projektory dysponują większymi możliwościami multimedialnymi, niż ich poprzednicy, obsługując audio poprzez sieć i USB, oferując drugi port HDMI, mocny głośnik 16W oraz wejście na mikrofon.

Zgodnie z ekologiczną filozofią NEC Green Vision, projektory z serii P dysponują technologiami proekologicznymi, takimi jak: automatyczny tryb ECO oraz funkcja automatycznego włączania i wyłączania.

Wszystkim klientom, którzy do 31 marca 2014 roku kupią nowy projektor z serii P, NEC oferuje darmową licencję Presenter oprogramowania DisplayNote. Więcej na temat interaktywnego rozwiązania DisplayNote do wspólnej nauki i dzielenia się informacją można się dowiedzieć na stronie: www.displaynote-nec.com.

Ponadto NEC rozpoczął właśnie specjalną kampanię NEC ReTrade, kierowaną do użytkowników  projektorów wszystkich marek. Uczestnicy akcji (zarówno osoby prawne, jak i fizyczne), do trzech miesięcy po zakupie nowego projektora NEC, mogą oddać swój stary projektor otrzymując w zamian gotówkę. Zwrócony sprzęt zostanie przystosowany do przyszłego wykorzystania lub poddany recyklingowi, aby zminimalizować ilość odpadów i niepotrzebnego wykorzystania surowców. Więcej o programie NEC ReTrade: www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/support/buyback.xhtml

Dostępność i gwarancja: Projektory NEC P501X i P451W są już dostępne na rynku. Projektory są objęte standardową, trzyletnią gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze) okresem gwarancyjnym na lampę. Klienci z sektora edukacyjnego mogą zarejestrować swój projektor P501X i P451W, otrzymując w ten sposób darmową, rozszerzoną do 3 lat lub 3000 godzin gwarancję na lampę.