Nowości, Wielki Format

Plotery Zenith podbiły Euro-Reklamę i Poligrafię 2013

Nie mało zamieszania na polskim rynku ploterowym jak i na targach Euro-Reklama i Poligrafia poczyniły plotery marki Zenith. Powód? Jakość i niska cena.

W samym środku 5-tego pawilonu Międzynarodowych Targów Poznańskich rzesza zwiedzających mogła przekonać się o wysokiej jakości ploterów Zenih. Polski dystrybutor – Atrium Centrum Ploterowe – zaprezentował 4 modele eko / mild / solwentowe oraz UV.

Premierowy bestseller – Zenith 1601H

Zenith 1601 to bestseller tego roku wśród ploterów drukujących. Na poznańskich targach doczekał się godnego następcy, unowocześnionej wersji 1601H. Nowy ploter to nie tylko unowocześniona bryła maszyny ale także kilka istotnych zmian takich jak dodatkowe stoły grzejne rozgrzewające i utrwalające zadrukowany materiał.

Za wysoką jakością druku tego plotera stoi japońska głowica DX7. Mająca 1440 dysz (8 rzędów po 180 dysz) głowica umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 dpi! Druk odbywa się w technologi mikro-piezoelektrycznej. Ploter jest oferowany w najpopularniejszym rozmiarze, obsługującym media z roli o szerokości do 160 cm. Posłuży on do zadruku wszelkich folii samoprzylepnych, banerów, papierów, foto-tapet, materiałów POS i innych materiałów przeznaczonych do zadruku eko-solwentowego.

Nowy Zenith 1601H wyposażony jest  w rolkowy system prowadzenia materiału przesuwający materiał płynnie i stabilnie oraz niepowodujący podwijania się medium co zapewnia druk ciągły. Na wyposażeniu znajduje się rolowy system nawijający. Co więcej, ploter wyposażony jest w zewnętrzną sekcję dosuszającą z wentylatorami i grzałką.

W zakresie wydajności ploter może konkurować z droższymi rozwiązaniami. Maksymalna produktywność plotera Zenith 1601 to prawie 16 m2/h. W trybie „precyzyjnym” ploter drukuje 12.6 m2/h, natomiast z prędkością „fotograficzną” jest w stanie zadrukować w ciągu godziny 8.5 m2 materiału.

Legendarna stabilność  – Zenith KM 3200 „Allwin”

Ploter Zenith KM 3200 to jeden z najciekawszych ploterów twardo-solwentowych o szerokości 3.20 metra. Łączy w sobie kilka cech takich jak niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy.

Ploter ten zdecydowanie wyróżnia się na tle innych maszyn tzw. „ekonomicznych”. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów. Dzięki zastosowaniu w ploterze najnowszej generacji, 8 głowic piezoelektrycznych Konica Minolta 512 o 42 piko litrowej kropli ploter osiąga wysoką jakość druku. Dostępne są rozdzielczości druku od produkcyjnego trybu 180 x 720 dpi do wysoko jakościowego 360 x 720 dpi.

Cała gama ploterów

Na stoisku Zenith pojawiły się także eko-solwentowy A1802S o szerokości 1.80 metra i rozdzielczości zadruku 1440 dpi oraz gigantyczny flatbed KM 2030 UV ze stołem o powierzchni 6 metrów kwadratowych i 4 strefami podsysu, drukujący na dowolnym materiale płaskim. Ploter dedykowany jest do zastosowań w reklamie i przemyśle.

www.zenithprinters.eu