Nowości, Wielki Format

Model JV400-SUV firmy Mimaki zadebiutuje podczas FESPA 2013

Firma Mimaki, (www.mimakieurope.com) wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych ogłosiła dziś, że przedstawi model JV400-SUV podczas targów FESPA 2013, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w Londynie. Podczas targów firma Mimaki prezentować się będzie na stoisku J5S. Drukarka JV400-SUV została pokazana po raz pierwszy podczas targów FESPA 2012 jako prototyp. Rynek był nastawiony bardzo entuzjastycznie wobec możliwości druku solwentowego utrwalanego diodami UV od chwili wprowadzenia tego pomysłu.

– Od wprowadzenia drukarek wielkoformatowych serii JV400 podczas zeszłorocznych targów FESPA, były one instalowane w drukarniach na całym świecie i zostały uhonorowane kilkoma prestiżowymi nagrodami – mówi Mike Horsten, główny menedżer ds. marketingu w Mimaki EMEA. – Najmłodszy członek rodziny JV400 to model JV400-SUV, który wykorzystuje atramenty solwentowe utrwalane diodami UV i pozwala na wydruk bardzo wysokiej jakości o żywych kolorach i doskonałej trwałości w warunkach zewnętrznych. Cieszymy się, że wprowadzamy na rynek tę nową pozycję z naszego portfolio podczas targów FESPA 2013. Wysyłka drukarek JV400-SUV rozpocznie się 1 lipca 2013 roku.

Model JV400-130/160SUV oferuje druk w czterech kolorach (CMYK) z szybkością do 18 metrów kwadratowych na godzinę w trybie wersji roboczej. Ta wyjątkowa drukarka, wykorzystując specjalnie dla niej opracowane, nowatorskie atramenty firmy Mimaki, łączy elastyczność solwentu z wytrzymałością atramentu utrwalanego diodami UV. W procesie druku solwent absorbowany jest przez warstwę powierzchni przyjmującą atrament, a pigment wnika w materiał zadrukowywany. Atrament jest następnie utrwalany specjalnymi diodami UV, co daje gładki i błyszczący wygląd symulujący powłokę, ale zachowujący wyrazistość kolorów jakiej oczekuje się od drukarek solwentowych.

Utrwalanie diodami UV zapewnia także wysoką odporność na ścieranie i warunki pogodowe. Wydruki opuszczają drukarkę całkowicie suche i gotowe do natychmiastowego przetwarzania.

RasterLink6

Firma Mimaki zaprezentuje również swoje oprogramowanie RasterLink6 RIP wraz JV400-SUV oraz innymi drukarkami, które będą wystawiane podczas targów. Oprogramowanie RasterLink6 RIP oferuje intuicyjny wybór wszystkich opcji w jednym ekranie i umożliwia łatwą konwersję wszystkich kolorów specjalnych na odpowiadające im kolory Pantone oraz CMYK, aby zapewnić spójność kolorystyczną.  Użytkownicy mogą zmierzyć kolor docelowy za pomocą opcjonalnego kolorymetru oraz wykorzystać system wyboru kolorów (Colour Picker System) RasterLink6 do dokładnego odwzorowania kolorów docelowych.

– Szczególnie serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z tym jak oprogramowanie RasterLink6 współpracuje z drukarkami Mimaki, w tym z modelem JV400-SUV, aby zapewnić najlepszą jakość druku oraz łatwość obsługi – dodał pan Horsten. – Celem firmy Mimaki jest dostarczenie narzędzi i rozwiązań, które zapewnią użytkownikom skrócenie czasu wprowadzenia produktów na rynek, a tym samym zwiększą wydajność i zyski. Goście będą mogli dokładnie to zobaczyć, gdy zaprezentujemy na targach model JV400-SUV z oprogramowaniem RasterLink6. Będziemy prowadzić specjalne demonstracje na żywo w naszym wyjątkowym „Akwarium Projektowym Mimaki” – to obowiązkowy punkt zwiedzania targów Fespa.

Więcej informacji na temat produktów firmy Mimaki, również pełnej oferty drukarek i atramentów, można uzyskać pod adresem www.mimakieurope.com. Mimaki Europe będzie można również znaleźć na Fespa WRAP Masters Cup, konkursie oklejania samochodów oraz Promotional Product Business Academy

Mimaki poprowadzi konferencję prasową podczas targów Fespa 2013 w dniu 25 czerwca w godzinach  10:00-11:00 w sali Premier Meeting Room – przedstawiciele mediów mogą rejestrować się na tę konferencję prasową lub zarezerwować wywiad na mównicy za pośrednictwem pani Mayi Staels z duomedia pod adresem maya.s@duomedia.com