Nowości, Wielki Format

Nowe, ulepszone urządzenie do produkcji płyt od Epsona

Urządzenie Discproducer PP-100II drugiej generacji łączy sprawdzone rozwiązania z nowymi funkcjami, oferując zaawansowane możliwości produkcji 30 płyt CD lub 15 płyt DVD na godzinę z nadrukiem w jakości fotograficznej.

Opierając się na wiedzy i sukcesach w dziedzinie duplikatorów płyt BD/DVD/CD do produkcji nośników optycznych, firma Epson opracowała urządzenie Discproducer™ PP-100II drugiej generacji łączące sprawdzone funkcje z nowymi rozwiązaniami. Szybkie i niezawodne urządzenie PP-100II ma nowy interfejs USB 3.0 SuperSpeed i może w ciągu godziny wyprodukować 30 płyt CD lub 15 płyt DVD (odpowiednio: prędkość 40/12x; 0,6/3,8 GB danych) łącznie z fotograficznej jakości nadrukiem na całej powierzchni płyt.

Dzięki w pełni zautomatyzowanej obsłudze produkcja 100 płyt DVD-R DL x 8,5 GB może przebiegać zupełnie bez nadzoru. Napędy CD/DVD (seria Pioneer PR1) zapewniają najwyższą dokładność w swojej klasie, a mechanizm AcuGrip firmy Epson gwarantuje, że płyty są chwytane pojedynczo.

Proste w instalacji i użyciu urządzenie PP-100II obsługiwane jest od przodu i umożliwia łatwe monitorowanie poziomu atramentu każdego z sześciu kolorów. Urządzenie Discproducer ma zwartą konstrukcję, a jego niewielkie wymiary pozwalają na oszczędność miejsca, tak cennego w firmach, które zajmują się wysokonakładową produkcją płyt.  

Razem z urządzeniem sprzedawane jest ulepszone oprogramowanie Total Disc Maker 5.5 z obsługą wszystkich wersji Windows 8, które pozwala korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak np. narzędzie do tworzenie kopii zapasowych przez zapisplików w stosie do 50 płyt. Funkcja „wydruku seryjnego” umożliwia drukowanie indywidualnej zawartości na powierzchni każdej płyty, co ułatwia produkcję seryjną np. spersonalizowanych nośników optycznych.

– Jeśli chodzi o przechowywanie i dystrybucję danych, to nośniki optyczne są nie tylko bezpieczne i zgodne z przepisami, ale także oszczędne i ekologiczne. Urządzenie PP-100II jest bardzo oszczędne, a użytkownik może sam przedłużyć czas eksploatacji urządzenia do wyprodukowania ponad 70 tys. płyt, samodzielnie wymieniając wkład konserwacyjny oraz napędy CD/DVD bez odkręcania przy tym ani jednej śrubki. Koszt produkcji jednej płyty obniżają dodatkowo osobne pojemniki z atramentem. W dłuższej perspektywie, produkowane w ten sposób płyty są najbardziej ekologiczną metodą archiwizacji danych – mówi Grzegorz Moch, manager w polskim oddziale Epson Europe.

Urządzenie dostępne jest w sugerowanej cenie detalicznej 14 950 zł.