Nowości, Wielki Format

Nowe urządzenia bizhub do monochromatycznego druku produkcyjnego

Na polski rynek wchodzą nowe, profesjonalne urządzenia produkcyjne Konica Minolta – bizhub PRESS 1052, 1250 i 1250P oraz bizhub PRO 1052. Projektującym je inżynierom udało się połączyć ważne funkcje z doskonałą jakością i ustanowić nowe standardy druku, przewyższające wszystkie dostępne dotychczas rozwiązania.  

Nowa seria urządzeń to odpowiedź na oczekiwania drukarni komercyjnych, punktów usługowych i dużych centralnych działów druku. Obejmuje ona monochromatyczne urządzenia produkcyjne bizhub PRESS 1052, 1250 i 1250P oraz bizhub PRO 1052. Każde z nich zapewnia wysoką jakość druku, jest efektywne i  niezawodne w działaniu oraz dysponuje bogatym wachlarzem opcji wykańczających.

Bizhub PRESS 1052 i bizhub PRO 1052  dedykowane są dla przedsiębiorstw, w których średnie miesięczne wolumeny wydruków mieszczą się w zakresie od 300 do 500 tys., a cykle eksploatacyjne wynoszą do 2 mln. wydruków. Z kolei bizhub PRESS 1250P z łatwością sprosta średnim miesięcznym wolumenom od 400 do 750 tys. a w szczytowych okresach nawet do 3 mln. Wszystkie systemy wyróżniają się niezwykłą prędkością drukowania. W przypadku bizhub PRESS 1250/P wynosi ona do 125 str./min A4 i 70 str./min A3, a bizhub PRESS 1052 do 105 str./min A4 i 60 str./min A3.  

Nowe systemy, dzięki zastosowaniu szerokiej gamy unikatowych technologii zapewniają najwyższą jakoś wydruków, która jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki nim wszystkie uzyskane kopie, od pierwszej do ostatniej są identyczne. Jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji, Tone Curve Utility, pozwala operatorowi na kontrolę sposobu rastrowania poprzez wybór krzywych tonalnych i tworzenie własnych profili. Umożliwia to znaczną poprawę jakości i szybkości druku. Inna innowacyjna technologia pasa transferowego pozwala na zwiększenie dokładności i precyzji druku.

Nowe systemy charakteryzują się bogatą gamą opcji wykańczających, od zszywania aż po tworzenie broszur oraz możliwością zastosowania elastycznych nośników o gramaturze do 300 g/m2 w druku dwustronnym i 350 g/m2 w druku jednostronnym, licznymi funkcjami drukowania zmiennych danych

– Niedościgniona  jakość druku i niezawodne działanie, nowych systemów produkcyjnych bizhub jest tym, czego najbardziej potrzebują klienci – mówi Adam Bieniewski, Production Printing & Solutions Product Manager. – Dzięki naszej koncepcji modułowej konfiguracji seria bizhub PRESS 1250 to najbardziej elastyczny system na rynku. Pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa związane z drukowaniem i  zapewnić im bezkonkurencyjną rentowność.