Nowości, Wielki Format

Model JV400-SUV firmy Mimaki zadebiutuje podczas FESPA 2013

Podczas targów firma Mimaki prezentować się będzie na stoisku J5S. Drukarka JV400-SUV została pokazana po raz pierwszy podczas targów FESPA 2012 jako prototyp. Rynek był nastawiony bardzo entuzjastycznie wobec możliwości druku solwentowego utrwalanego diodami UV od chwili wprowadzenia tego pomysłu.

„Od wprowadzenia drukarek wielkoformatowych serii JV400 podczas zeszłorocznych targów FESPA, były one instalowane w drukarniach na całym świecie i zostały uhonorowane kilkoma prestiżowymi nagrodami” mówi Mike Horsten, główny menedżer ds. marketingu w Mimaki EMEA. „Najmłodszy członek rodziny JV400 to model JV400-SUV, który wykorzystuje atramenty solwentowe utrwalane diodami UV i pozwala na wydruk bardzo wysokiej jakości o żywych kolorach i doskonałej trwałości w warunkach zewnętrznych. Cieszymy się, że wprowadzamy na rynek tę nową pozycję z naszego portfolio podczas targów FESPA 2013. Wysyłka drukarek JV400-SUV rozpocznie się 1 lipca 2013 roku”.

Model JV400-130/160SUV oferuje druk w czterech kolorach (CMYK) z szybkością do 18 metrów kwadratowych na godzinę w trybie wersji roboczej. Ta wyjątkowa drukarka, wykorzystując specjalnie dla niej opracowane, nowatorskie atramenty firmy Mimaki, łączy elastyczność solwentu z wytrzymałością atramentu utrwalanego diodami UV. W procesie druku solwent absorbowany jest przez warstwę powierzchni przyjmującą atrament, a pigment wnika w materiał zadrukowywany. Atrament jest następnie utrwalany specjalnymi diodami UV, co daje gładki i błyszczący wygląd symulujący powłokę, ale zachowujący wyrazistość kolorów jakiej oczekuje się od drukarek solwentowych.

Utrwalanie diodami UV zapewnia także wysoką odporność na ścieranie i warunki pogodowe. Wydruki opuszczają drukarkę całkowicie suche i gotowe do natychmiastowego przetwarzania.