Nowości, Wielki Format

Seminarium druku cyfrowego

W dniach 18-19 kwietnia 2013 roku w Sandomierzu odbyło się seminarium poświęcone przyszłości druku cyfrowego. Organizatorem  seminarium była firma Digiprint Sp. z o. o. będąca dystrybutorem rozwiązań w zakresie druku cyfrowego. Do współpracy w przygotowaniu części merytorycznej zostali zaproszeni przedstawiciele firm HP Indigo, ESKO, Derya oraz Cathrin.

Organizatorzy wraz z uczestnikami podjęli próbę określenia zmian, jakie dokonały się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat oraz ustalenia, jakie trendy będą wpływały na kształt branży poligraficznej w kolejnych latach. Po analizie trendów rynkowych oraz danych statystycznych, przedstawiciele firm Digiprint, Derya oraz Cathrin skupili się na prezentacji oferowanych przez siebie rozwiązań w zakresie druku cyfrowego.

W ramach cyklu prezentacji została przedstawiona rodzina urządzeń do druku cyfrowego HP Indigo wraz z najnowszym modelem Indigo 10000, który w odróżnieniu od poprzednich modeli, umożliwia druk na materiałach o formacie B2.

W kolejnych prezentacjach omówione zostały rozwiązania software’owe firmy ESKO oraz urządzenia do finishing’u dostosowane do produkcji tzw. krótkich serii, typowych dla druku cyfrowego. Wśród prelegentów omawiających urządzenia do finishing’u znaleźli się przedstawiciele firmy Derya – dystrybutora urządzeń Horizon oraz Digiprint – dystrybutora ploterów tnąco-frezujących Kongsberg.

Przedstawiciele firmy Cathrin zademonstrowali przybyłym gościom całą gamę podłoży dedykowanych dla urządzeń HP Indigo. Wśród prezentowanych podłoży na szczególną uwagę zasługiwały papiery EnDURO i PicoFilm.

Seminarium zakończyła prezentacja Edwarda Godawy z firmy Digiprint, który w swoim wystąpieniu wskazał na znaczące różnice w procesie wytwarzania materiałów POP/POS z wykorzystaniem technologii cyfrowej i metod tradycyjnych.

www.digiprint.pl
www.papierenduro.pl