Nowości, Wielki Format

Pokaz suchego minilabu Epson SureLab D3000

W czwartek, 18 kwietnia  br. w hotelu Złote Dęby, Warszawa ul. Brzeziny 7, odbędzie się pokaz działania najnowszego suchego cyfrowego minilabu Epson SureLab D3000 oraz wielkoformatowych produkcyjnych urządzeń drukujących Epson Stylus Pro 4900 i SureColor SC-T5000. Organizatorem pokazu są firmy Epson i Tetenal Polska.

Epson SureLab D3000 wykorzystuje sprawdzoną technologię druku atramentowego Epson Micro Piezo o rozdzielczości 1440 x 1440 dpi oraz sześciokolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome D6 pozwalających na uzyskanie przestrzeni barwnej większej niż w tradycyjnym procesie srebrowym, co umożliwia uzyskanie wydruków („odbitek”) o żywych i naturalnych kolorach z doskonałą, głęboką czernią.

Urządzenie w wersji DR (Duall Roll) pozwala na jednoczesną instalację 2 rolek różnego rodzaju papieru lub szerokości od 10 do 30,5 cm (4-12 cali). Sortownik gotowych zdjęć oraz opcjonalne oprogramowanie „Order Controller” zawierające podstawowe funkcje korekcji zdjęć znakomicie ułatwiają codzienną pracę użytkownika czy operatora, któremu nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza. Codzienna obsługa urządzenia sprowadza się do wymiany mediów i uzupełniania atramentów. Cyfrowy lab nie wymaga żadnych specjalistycznych podłączeń np. zasilania bieżącą wodą. Zużywa on także znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne mini laby chemiczne.

SureColor-T to najszybsze na rynku, 4-kolorowe maszyny do zastosowań POS, CAD, GIS, drukujące w rozdzielczość 2880×1440 dpi na podłożach o max. szerokości 24, 36 i 44”. Specjalny pigmentowy atrament Epson UltraChrome XD zapewnia trwałe wydruki o wysokiej jakości, głębokiej czerni i szerokiej przestrzeni kolorów, z wyraźnymi liniami o minimalnej szerokości 0,02 mm. Urządzenia te świetnie sprawdzają się także w produkcyjnych wydrukach na płótnie czy papierach foto.

Drukarka SC-T5000, o max. szerokości druku 36 cali, ma bardzo zwartą budowę, jest niewielka, elegancka i cicha, dzięki czemu bez problemu zmieści się w każdym biurze. Przedni panel sterowania zapewnia wygodę obsługi i umożliwia ustawienie urządzenia przy ścianie. Wydrukowanie strony A1 w trybie roboczym na zwykłym papierze zajmuje zaledwie 28 sekund. Wkłady atramentowe dostępne w rozmiarach 700 ml, 350 ml i 110 ml pozwalają zoptymalizować koszty eksploatacji.

Do SC-T5000 – w wersji POS – dołączone jest oprogramowanie PRESTIGE, stworzone specjalnie do produktów Epson by nawet osoby niemające doświadczenia mogły drukować plakaty od ręki. Oprogramowanie zawiera duży wybór gotowych układów graficznych, w tym motywy tematyczne dotyczące mody, artykułów spożywczych, podróży, zabawek i inne. To idealne rozwiązanie w przypadku reklam zmieniających się co tydzień i krótkoterminowych promocji.

Wszystkie drukarki SureColor są przyjazne środowisku i mogą być używane w zwykłych pomieszczeniach biurowych – nie wymagają żadnej specjalnej czy dodatkowej wentylacji. Spełniają one również wymagania normy ENERGY STAR gwarantując ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko i  ograniczenie zużycia energii.

Epson Stylus Pro 4900 SpectroProofer to kompaktowa, 17-calowa, 11-kolorowa drukarka produkcyjna zapewniająca pokrycie 98% kolorów w skali PANTONE®. Pro 4900 wyznacza nowe standardy w proofingu do druku, produkcji opakowań, projektowaniu, fotografii komercyjnej i reprodukcji dzieł sztuki. Epson Stylus Pro 4900 gwarantuje jedyną w swoim rodzaju jednolitość kolorów i dokładne ich dopasowanie. Wysoki stopień zautomatyzowania i wytrzymała konstrukcja sprawiają, że ta drukarka jest wydajnym urządzeniem produkcyjnym w każdym niewielkim biurze czy pracowni lub drukarni. 11-kolorowe atramenty UltraChrome HDR firmy Epson oraz głowica Advanced-TFP zapewniają uzyskanie jednej z najszerszych przestrzeni kolorów na rynku.

Opcjonalne rozwiązanie SpectroProofer zapewnia spójne i powtarzalne odwzorowanie kolorów na różnych nośnikach. Funkcja ta przeprowadza szybki pomiar pasków kontrolnych i tabeli kolorów, tworząc profile ICC oraz wyniki weryfikacji wydruku.

Pro 4900 umożliwia pracę z szybkością 46m2/h oraz minimalnymi wymogami konserwacji. Ładowana z przodu taca o dużej pojemności ułatwia wkładanie papieru, a zautomatyzowany podajnik papieru pozwala nie tracić czasu na zmienianie pojedynczych arkuszy i wykorzystanie papieru w rolce. Drukarka przełącza się również automatycznie pomiędzy atramentami czerni fotograficznej i matowej – zainstalowane są oba z nich, aby uniknąć przerw w pracy. Wszystkie atramenty znajdują się we wkładach o dużej pojemności (200ml), które nie wymagają częstej wymiany i pozwalają zmniejszyć koszty.

Udział w pokazie jest bezpłatny. Rejestracja: epson@indalo.pl