Nowości, Wielki Format

Funai przejmuje atramentową technologię Lexmarka

Funai Electric Company podpisał porozumienie dotyczące nabycia technologii i zasobów związanych z drukiem atramentowym od Lexmark International za około 100 mln dolarów.

Po zamknięciu transakcji Funai przejmie ponad 1500 patentów związanych z drukiem atramentowym, zasoby i narzędzia zaplecza naukowo-badawczego związanego z drukiem atramentowym, posiadane akcje oraz zakład produkcyjny na Filipinach, a także inne technologie oraz zasoby związane z drukiem atramentowym. Dzięki tej transakcji Funai posiądzie możliwości rozwoju, produkcji i sprzedaży atramentowego sprzętu drukującego oraz materiałów eksploatacyjnych.

Jako dostawca OEM, Funai produkował sprzęt atramentowy dla Lexmarka od 1997 roku – w tym czasie firmy wypracowały bliski związek.

Przejęcie umożliwi Funai wprowadzenie na rynek nowych urządzeń atramentowych i materiałów eksploatacyjnych pod własną marką. Funai opracował strategię rozwoju oraz wzrostu biznesu związanego z drukiem atramentowym polegającą na wprowadzeniu na rynek własnych drukarek i materiałów eksploatacyjnych.

Klienci i dystrybutorzy Lexmarka nie odczują zakłóceń w dostępie do serwisu i wsparcia, gdyż będą oni bezpośrednio kontaktować się z Lexmarkiem. Funai zostanie producentem materiałów eksploatacyjnych do drukarek Lexmarka. Lexmark będzie w dalszym ciągu obsługiwał istniejącą bazę klientów w zakresie zaopatrzenia w materiały eksploatacyjne oraz będzie dostarczał wsparcie techniczne oraz gwarancyjne.