Nowości, Wielki Format

200-mikronowa folia do piaskowania od Ikonosa

Z początkiem 2013 roku oferta polskiego producenta poszerzyła się o nową, 200-mikronową folię Ikonos BRT 200+. Jest to już 5 winyl z tej serii w portfolio Ikonos.

W odróżnieniu od grubszych winyli takich jak 300 i 400, dwusetka przeznaczona jest do maskowania, zabezpieczenia obszaru roboczego narażonego na odłamki np. kamienia podczas piaskowania a także do piaskowania w szkle.

Opracowana i wytwarzana na polskiej linii produkcyjnej folia do piaskowania Ikonos Profiflex Pro SANDBLAST BRT 200+ to powstaje na bazie najlepszych europejskich komponentów. Przeznaczona jest m.in. do ploterów tnących, które komputerowo wycinają liternictwo, symbole lub inne kształty. Następnie folia naklejana jest na podłoże takie jak marmur, granit lub szkło. Elementy nie osłonięte folią poddawane są piaskowaniu.

Folia Profiflex Pro znajduje zastosowanie w zakładach kamieniarskich, szklarskich, budowlanych lub dekoratorskich.

Folia Ikonos Sandblast BRT 200+ to 200-mikronowy, kalandrowany vinyl z usuwalnym klejem na silikonowanym 121-136 gramowym papierze podkładowym. Oferowany jest w dwupaku, po dwie rolki o szerokości 61 cm i długości nawoju 20 metrów. Siła adhezji stosowanego kleju ma duże znaczenie. Początkowo bezpośrednio po nałożeniu (w czasie piaskowania) jest to 3,2 N / 25 mm. Po 20 minutach spada do 2,2 N. Po 24 godzinach folia łączy się z podłożem z siłą 5,5 N.