Nowości, Wielki Format

Kinga Piecuch nowym prezesem Xerox Polska

Kinga Piecuch od 1 stycznia 2013 r. objęła stanowisko Prezesa Zarządu Xerox Polska. Dotychczas pełniła funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektor Sprzedaży i Marketingu polskiego oddziału firmy. Jako Prezes Zarządu Xerox Polska, Kinga Piecuch odpowiadać będzie za kompleksowe zarządzanie polskim oddziałem. Kinga Piecuch na stanowisku prezesa zastąpiła Marzenę Tarkowską, która awansowała do globalnych struktur firmy na stanowisko GDO Head of Strategy i będzie odpowiedzialna za strategię oraz rozwój usług z portfolio Xerox. Marzena Tarkowska związana jest z Xerox Polska od 2000r., funkcję Prezesa Xerox Polska pełniła przez siedem lat .

Kinga Piecuch jest związana z firmą od 2006 r. Jako Członek Zarządu oraz Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Xerox Polska zarządzała strukturą handlową firmy na terenie kraju. Nadzorowała tworzenie i wdrażanie strategii marketingowych i sprzedażowych nowych produktów, a także usług z portfolio firmy z zakresu ITO (Information Technology Outsourcing) i BPO (Business Process Outsourcing). Przy wsparciu Kingi Piecuch, Xerox umocnił swoją pozycję na rynku w Polsce, konsekwentnie poszerzając sieć sprzedaży poprzez kanał partnerski oraz obronił tytuł lidera w obszarze outsourcingu druku i zarządzania dokumentami.

„Rola prezesa polskiego oddziału Xerox to dla mnie wielkie wyróżnienie, ale zarazem ogromna odpowiedzialność i świadomość wyzwań, stojących przede mną i całą firmą. Obecna sytuacja wymaga intensywnych, proaktywnych działań, sprawności w pozyskiwaniu klientów i partnerów biznesowych oraz wspólnej pracy na rzecz pomyślności i satysfakcji klientów, kontrahentów i pracowników. Jako prezes będę dążyć do stałego zwiększania udziału Xerox na krajowym rynku, zarówno w obszarze produktowym jak i usług biznesowych – mówi Kinga Piecuch.”