Nowości, Wielki Format

Folia łatwo usuwalna od Ikonos’a

Symbolami GRT i MRT oznaczone są folie usuwalne (ang. removable) o ofercie polskiego producenta. Przeznaczone są głównie do średnio i krótkotrwałych akcji reklamowych na witrynach sklepowych, na środkach komunikacji, do dekoracji stoisk targowych, itd.

Niewątpliwą zaletą folii usuwalnych jest ich zdolność do szybkiego i prostego zdjęcia bez pozostawiania kleju. W porównaniu do standardowych folii monomerowych ich siła adhezji (8 N / 25 mm) z podłożem jest blisko 3 razy mniejsza – jednak na tyle wystarczająca aby wiele miesięcy spełniać swoje zadanie.

Ikonos Profiflex Pro MRT (wersja matowa) i GRT (wersja błyszcząca) produkowana jest w kilku rozmiarach: 1.05, 1.27, 1.37 oraz 1.60 m. Standardowa długość roli wynosi 50 metrów.

Usuwalny winyl Ikonosa jak każda folia samoprzylepna zbudowany jest z 3 warstw. Pierwsza to sama folia (warstwy aplikacyjna, do zadruku solwentowego i UV) o budowie monomerycznej i grubości 100 µ. Na nią naniesiony jest transparentny klej odporny na promieniowanie i wilgoć. Łączy się on zabezpieczającym papierem podkładowym, silikonowanym o gramaturze ponad 120 g/m2.