Nowości, Wielki Format

Sieciowe drukarki atramentowe Epson do małych firm

Epson pomaga małym firmom oszczędzać, wprowadzając do sprzedaży nową serię niezawodnych i elastycznych biurowych drukarek atramentowych. Dzięki oddzielnym wkładom atramentowym drukarki WF-3000 i WF-2000 są bardzo tanie w eksploatacji, zwłaszcza WF-3000, której koszty drukowania w przeliczeniu na stronę są nawet o 50% niższe niż konkurencyjnych drukarek laserowych.

Nowe drukarki świetnie nadają się do małych biur szukających tanich, niezawodnych urządzeń wielofunkcyjnych łatwo podłączanych do sieci – przewodowo i poprzez Wi-Fi.

Seria WorkForce WF-3000

Serię tworzą cztery modele: WF-3540DTWF/WF-3530DTWF/WF-3520DWF/WF-3010DW, które świetnie nadają się do małych biur, które chcą zaoszczędzić, drukując dwustronnie dobre jakościowo dokumenty z szybkością 15 stron na minutę w przypadku drukowania jednostronnego i 7,9 strony na minutę w przypadku drukowania dwustronnego. W każdym modelu znajduje się duży podajnik na 250 arkuszy (w modelach WF-3540DTWF oraz WF-3530DTWF znajduje się jeszcze dodatkowy podajnik na kolejne 250 arkuszy) oraz podajnik tylny – czyli ścieżka do podawania pojedynczych nośników specjalnych. Przy jej użyciu można drukować na rozmaitych materiałach – jak karton, samoprzylepne etykiety adresowe, koperty i papier firmowy – bez otwierania głównych podajników papieru i wymiany papieru.

Seria WorkForce WF-2000

W tej serii jest pięć urządzeń: WF-2540WF/WF-2530WF/WF-2520NF/WF-2510WF/WF-2010W o nieco mniejszej powierzchni podstawy niż seria WF-3000. Modele WF-2000 charakteryzują funkcje dobrane z myślą o użytkownikach potrzebujących małej i niezawodnej drukarki biurowej. Drukarki te mogą służyć zarówno jednemu pracownikowi biurowemu, jak i — poprzez szeroką gamę opcji udostępniania — mogą być współużytkowane przez wiele osób. W każdym modelu tej serii znajduje się ponadto tylny podajnik na 100 arkuszy, co zapewnia wszechstronność drukowania.

Wszystkie dziewięć drukarek oferuje funkcje zdalnego drukowania poprzez funkcje usługi Epson Connect (Epson iPrint, Epson Email Print, Remote Print Driver i Scan-to-Cloud). Usługa ta pozwala użytkownikom bezprzewodowo drukować ze smartfonów i tabletów przy użyciu aplikacji Epson iPrint, a także drukować z każdego miejsca na świecie, wysyłając plik bezpośrednio na indywidualny adres e-mail drukarki. Sterownik Remote Print Driver3 pozwala użytkownikowi na dostosowywanie zadań drukowania w sterowniku drukarki na swoim komputerze, zanim wyśle je do wydrukowania z dowolnego miejsca. Funkcja Scan-to-Cloud3 służy do zapisywania zeskanowanych dokumentów bezpośrednio w usługach chmury i udostępniania ich stamtąd oraz wysyłania ich na dowolny adres e-mail lub do innej drukarki z funkcją Epson Connect. Drukarki te mogą być także używane w połączeniu z usługami Google Cloud Print3.

„Obydwie serie doskonale pasują do potrzeb małych firm i oferują elastyczne możliwości udostępniania, dzięki karcie Wi-Fi i złączu Ethernet3. W modelu WF-3540DTWF jest dodatkowy interfejs Wi-Fi Direct, który umożliwia podłączenie drukarki bezpośrednio do innych urządzeń z Wi-Fi bez użycia routera. Szybkoschnący atrament Epson DURABrite Ultra Ink gwarantuje wysoką jakość dokumentów oraz ich odporność na działanie wody, powstawanie smug i używanie zakreślaczy pisma” – mówi Rafał Pawłowski, menedżer produktów dla firm w polskim oddziale Epson Europe.