Nowości, Wielki Format

Nowości od Reprografu na Festiwalu Druku

Firma Reprograf jako jeden z wiodących na rynku polskim dostawców rozwiązań w zakresie maszyn, urządzeń i materiałów do druku wielkoformatowego przedstawi swoją ofertę podczas Festiwalu Druku.

– Festiwal Druku jest niewątpliwie nowatorskim eventem, który oczywiście z czasem ocenimy jak sprawdził się na tle formuły typowo targowej. Jest nam niezmiernie miło, że znajdziemy się w gronie wystawców – Monika Szymańska, Marketing Manager, Reprograf.

Sukcesy organizowanych obecnie przez Reprograf  konferencji z cyklu Mimaki Innovation Days , połączonych z pokazami druku maszyn Mimaki podkreśliły jak dużym zainteresowaniem cieszą się te urządzenia. Firma Reprograf jako dystrybutor urządzeń Mimaki oferuje pełną gamę rozwiązań  we wszystkich technologiach druku, dlatego na swoim stoisku zaprezentuje miedzy innymi drukarkę lateksową  Mimaki JV400LX.  

– Technologia lateksowa jest najnowszym uzupełnieniem na rynku druku wielkoformatowego. Atramenty lateksowe w swoim składzie posiadają najprostszy i najbardziej ekologiczny składnik jakim jest woda, co powoduje, że atrament nie posiada środków toksycznych. Dzięki wyeliminowaniu szkodliwych substancji z atramentu zarówno sama obsługa maszyny podczas druku, jak i aplikacje są nieszkodliwe i w pełni ekologiczne. Wydruki uzyskane w technologii lateksowej można aplikować beż żadnego ryzyka nawet w pomieszczeniach dziecięcych.

Technologia lateksowa nie jest jeszcze zbyt tania, ale jest najbardziej ekologiczna. Na tle innych technologii druku idealnie trafia w niszowy segment rynku i daje szeroki wachlarz zastosowań zarówno w reklamie jak i w szeroko rozumianych aranżacjach wnętrz – Renata Soboń, Product Manager, Reprograf.

Na stoisku firmy Reprograf zostanie zaprezentowany także najbardziej wszechstronny płaski ploter stołowy z suszeniem UV LED. Wyjątkowe rozwiązanie dedykowane dla krótkich serii i druku na żądanie. Plotery z serii UJF-3042 oferują niezrównaną wszechstronność i wysoką jakość produkcji druku na imponującej ilości różnorodnych materiałów, wyrobów i substratów.

– Na Festiwalu Druku Reprograf nie zapomni jednak też o technologii solwentowej – najbardziej popularnej obecnie na rynku. Zaprezentowane zostanie znane już urządzenie Mimaki JV33. Ze względu na ważną stronę ekonomiczną, technologia solwentowa  znajduje swoje zastosowanie na rynku, co odnotowujemy na podstawie aktywnej sprzedaży  urządzeń w technologii solwentowej – dodała Renata Soboń.

Reprograf, jako kompleksowy dostawca w swojej ofercie przedstawi także szeroki wachlarz nośników do druku, promując nowe podłoża marki SIMPLY.

www.reprograf.com.pl