Nowości, Wielki Format

Folie odblaskowe IKOLITE

IKOLITE to nowa marka folii odblaskowych na rynku. Do oferty firmy Atrium dołączyły więc profesjonalne materiały odblaskowe do zastosowań w drogownictwie, oznakowaniach pojazdów, oznakowaniu informacyjnemu a nawet w reklamie.

W portfolio firmy Atrium – pod marką IKOLITE – pojawiła się kompletna oferta materiałów odblaskowych do zastosowań profesjonalnych. Od folii 3, 7 i 10 letnich, przez mikorpryzmaty po folie specjalne.

Folia odblaskowa IKOLITE High Intensity Prismatic

To samoprzylepna pryzmatyczna folia odblaskowa zbudowana z mikropryzmatów osadzonych w przezroczystej powłoce z syntetycznej żywicy. Z uwagi na wysoki współczynnik odblaskowości, zaleca się stosowanie znaków wykonanych z tej folii w miejscach, gdzie wymagana jest lepsza widoczność oznakowania – miasta, drogi szybkiego ruchu, łuki i inne miejsca niebezpieczne. Folia te może być również użyta do oznakowania pojazdów, jako oznakowanie konturowe.

Folia odblaskowa IKOLITE High Intensity Grade

To samoprzylepna folia o podwyższonym poziomie współczynnika odblaskowości, odporna na niekorzystne czynniki pogodowe jak również na wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki, rdzę i detergenty. Zbudowana jest z mikrokulek szklanych zatopionych w przezroczystej warstwie polimetakrylanu metylu (PMMA). Folie High Intensity odpowiadają standardom międzynarodowym takim jak EN 12899-1 (europejska regulacja określająca wymagania dla oznakowania poziomego oraz materiałów do tego użytych) jak również ASTM D 4956 (standard powszechny w USA). Folia została stworzona specjalnie do produkcji znaków drogowych oraz znaków informacyjnych, jak również do celów oznakowania pojazdów.

Folia odblaskowa IKOLITE Engineering Grade

To samoprzylepna folia odblaskowa zbudowana z mikrokulek szklanych umieszczonych na aluminiowym podłożu odbijającym światło. Folia jest odporna na wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki, chemikalia oraz na rdzę. Jej parametry odpowiadają międzynarodowym standardom EN 12899-1 (europejska regulacja określająca wymagania dla oznakowania poziomego oraz materiałów do tego użytych) jak również ASTM D 4956 (standard powszechny w USA). Podstawowym zastosowaniem folii Engineering Grade są znaki drogowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, odblaskowe grafiki na samochodach jak również odblaskowe taśmy zabezpieczające.

Folia odblaskowa IKOLITE Commercial Grade

To samoprzylepna folia odblaskowa zbudowana z mikrokulek szklanych umieszczonych na aluminiowym podłożu o właściwościach odbijających światło. Folia ta z uwagi na swoje niższe parametry odblaskowości i trwałości, służy głównie do zastosowań tymczasowych, oznakowania strefy robót drogowych oraz do zastosowań komercyjnych (znaki i tablice reklamowe).

Folia odblaskowa drukowana do elementów BRD

To zadrukowane samoprzylepne folie odblaskowe do produkcji elementów BRD takich jak słupki U21 oraz zapory drogowe U20. Folia dostępna jest w trzech typach różniących się współczynnikiem odblaskowości: folia Commercial Grade, folia Engineering Grade oraz folia High Intensity. Folie te mają w swojej strukturze specjalne kleje akrylowe przystosowane do naklejania na podkłady wykonane z blachy stalowej, blachy aluminiowej oraz z większości tworzyw sztucznych.

Dystrybutorem materiałów marki IKOLITE w Polsce jest firma Atrium Centrum Ploterowe.

www.media.atrium.com.pl