Nowości, Wielki Format

Dni Otwarte Ricoh i Riset

W dniach 2-3 października 2012 r., w centrum technologicznym Ricoh Polska, odbędą się Dni Otwarte, organizowane wspólnie przez firmy Ricoh i Riset.

Podczas Dni Otwartych zaprezentowane zostaną możliwości urządzeń do automatyzacji produkcji zarówno w dużych, jak i małych drukarniach cyfrowych. Firma Riset Polska zaprezentuje urządzenie Uchida AeroCut Quatro z nowym modułem, dzięki któremu możliwe jest zrzucanie prac związanych z wycinaniem, perforacją i bigowaniem bezpośrednio z komputera na urządzenie, falcerki, wycinarki z formatu A4, półautomatyczne bigówki i urządzenia do oprawy Fastback. Ciekawostką będą nowe kaszerówki o szerokości pracy od 30 do 90 cm, wiertarki do papieru oraz półautomatyczna bindownica, która dziurkuje jednocześnie do 200 arkuszy.  

Oprócz urządzeń introligatorskich podczas Dni Otwartych będzie można zapoznać się również z rozwiązaniami firmy Ricoh, a także wykonać testy na maszynie produkcyjnej do kolorowego druku cyfrowego Pro C651EX. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia, poza niskim kosztem eksploatacji, jest przede wszystkim jakość uzyskiwanych przejść tonalnych osiągana dzięki zastosowaniu nowego lasera o rozdzielczości 1200 x 4800 dpi, a także toner PXP o wyjątkowej elastyczności i odporności mechanicznej na obróbkę introligatorską, którego zalety będzie można sprawdzić na miejscu podczas prezentacji na bigówkach firmy Riset. Dodatkowo omówiona zostanie nowatorska usługa serwisowa, tj.: pakiet ORU (Operator Replaceable Units), który pozwala na zabezpieczenie techniczne produkcji 24 godziny na dobę poprzez przeszkolenie operatora urządzenia oraz dostarczenie pakietu modułów zamiennych.