Nowości, Wielki Format

Atramenty Durst Omega bezpieczne dla dzieci

Tusze UV stosowane w najdokładniejszym ploterze UV firmy Durst o nazwie Omega 1, zostały dopuszczone do stosowania w produkcji zabawek dla dzieci. Otwiera to nowe możliwości dla posiadaczy tej drukarki jak i potencjalnych nabywców.

Certyfikat wydany przez TÜV Rheinland potwierdza zgodność atramentów Durst Omega Inks z normą EN 71-3. Norma ta określa wymogi bezpieczeństwa dla zabawek, a dokładnie precyzując określa wymagania migracji niektórych pierwiastków z materiałów z których wykonano zabawki. Tak więc zabawki zadrukowane atramentami Durst Omega Inks są odporne na ślinę i pot dziecka i że nie następuje przemieszczenie toksyn na ręce i do ust dzieci.

Ploter Durst Omega 1 został zaprojektowany na rynek „entry level”. Jest to nowa koncepcja firmy Durst, która chce zaproponować urządzenie niedrogie, szybko dostępne, a zarazem wyposażone w najnowsze i najlepsze technologie wykorzystywane przez największe maszyny UV Durst Rho. Jednakże Omega 1 bazuje na 10 letnim doświadczeniu producenta i nie traci na tym na niezawodności i solidności, gdyż te atuty są dla włosko-austriackiego producenta priorytetowe.

Omega 1 to ploter o wysokiej rozdzielczości druku. Nowoczesne głowice greyscalowe drukują w maksymalnej rozdzielczości aż 1728 dpi. Za wysoką jakość prowadzenia głowic odpowiada magnetyczny napęd, który w odróżnieniu od mechanicznego gwarantuje jeszcze wyższą precyzję i powtarzalność druku.

Wersja Durst Omega 1 PRO dodatkowo została wyposażona w specjalny stół umożliwiający szybkie układanie różnych formatek. Przykładowo w jednym przebiegu możemy zadrukować płyty 15 x 100 cm, 40 x 60 cm, 70 x 25 cm, itd. Po umiejscowieniu formatek na stel za pomocą specjalnych markerów, układ ten powielony zostaje w oprogramowaniu RIP. Na taki szablon przeciągnięciem „wrzucamy” grafikę która zostaje dopasowana do poszczególnych formatek. Jeżeli zachodzi potrzeba druku dwustronnego wystarczy po zadrukowaniu pierwszej strony obrócić płytki i ponowić druk całego zestawu.

Drukarka Omega 1 to maszyna, którą można zamówić w kilku wariantach kolorystycznych. Atramenty UV dostarczane są w 1 litrowych, bezzwrotnych opakowaniach. Te ekologiczne tusze mogą być uzupełniane w czasie druku. Oprócz standardowego wariantu 4-kolorowego, maszynę można „doposażyć” w kolory dodatkowe LC, LM czy też kolory z palety PCA: pomarańcz i fiolet które podwyższają dostępny gamut kolorystyczny o kilkanaście procent. Dodatkowy kolor biały może funkcjonować w wersji z nadrukiem lub poddrukiem. Jako element uszlachetniający wydruki można wykorzystać inny „kolor” – bezbarwny lakier. Na koniec nie można zapomnieć o kolejnej nowości – kolorze szarym, który idealnie sprawdza się w drukach w skali szarości, czy też innych trudnych gradientach.

Ploter UV Omega 1 to maszyna drukująca na materiałach płaskich takich jak: Kapa, Forex, Dibond, pleksi, PVC, drewno, karton i innych o maksymalnej grubości 5 cm. Omega 1 błyskawicznie może się przezbroić w system rolowy umożliwiający zadruk na banerach, foliach, papierach, tekstyliach i innych mediach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 160 cm i nieograniczonej długości.

Omega wyposażona jest w profesjonalne oprogramowanie sterujące i serwer Durst Rho Linux oraz oprogramowanie Caldera RIP Server (Copy RIP).

Segment maszyn „entry level” w większości przypadków cechuje się wysoką zawodnością co wyklucza zastosowanie takich urządzeń w produkcji. Znając te bolączki rynku Durst zaprojektował Omegę 1 maszynę produkcyjną, cenowo dostępną „dla każdego”. Maksymalna prędkość druku Omegi wynosi 35 m2/h.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV marki Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.plotery.atrium.com.pl