Nowości, Wielki Format

Seria SunPak™ LMQ wyróżniona prestiżową nagrodą

30 lipca 2012 r., firma Sun Chemical otrzymał nagrodę InterTech™ Award za wysoką jakość farb o niskiej migracji, SunPak™ LMQ . Nagroda amerykańskiej organizacji Printing Industries of America przyznawana jest co roku dla najlepszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie druku.

Produkty SunPak™ LMQ ograniczają ryzyko związane z przenikaniem związków chemicznych, zawartych w strukturze materiałów opakowaniowych, do produktów żywnościowych, a w konsekwencji do finalnego odbiorcy. Dodatkowo, farby  z serii SunPak™ LMQ charakteryzują się unikalnymi właściwościami, jak: neutralnością sensoryczną oznaczającą niski poziom zapachu i posmaku w produkcie, czy niską migracją substancji. To kompleksowe rozwiązanie dla właścicieli marek i zakładów przetwarzających żywność, którzy szukają sposobów na uporanie się z kwestią migracji w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i tytoniowym. Rozwiązanie oferowane przez firmę Sun Chemical jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zakładów przetwarzających żywność, których celem jest spełnienie nawet najbardziej restrykcyjnych wymagań rynku.

Technologia SunPak™ LMQ, aby spełnić oczekiwania klienta, wykorzystuje osiągnięcia z dziedziny chemii, procedury przygotowania maszyn, doradztwa w dziedzinie druku litograficznego oraz wsparcia analitycznego. „Jesteśmy podekscytowani faktem, że farby SunPak™ LMQ otrzymały nagrodę InterTech Technology Award” – powiedział Charles Murray, prezes firmy North American Inks należącej do Sun Chemical. „W Stanach Zjednoczonych waga problemu niskiej migracji i bezpieczeństwa żywności będzie wciąż rosła. Firma Sun Chemical jest zaangażowana w pomaganie swoim klientom w osiągnięciu zgodności ich produktów z przepisami oraz wymogami w zakresie bezpieczeństwa produktów spożywczych”.

Firma Sun Chemical zostanie uhonorowana w obecności liderów branży podczas październikowej gali Premier Print Awards 2012.