Nowości, Wielki Format

Canon prezentuje cztery urządzenia wielofunkcyjne PIXMA

Canon ogłosił wprowadzenie czterech kompaktowych urządzeń wielofunkcyjnych z serii PIXMA, które odznaczają się wszechstronnym oprogramowaniem zaprojektowanym specjalnie po to, by zwiększyć komfort pracy i obsługi urządzeń. Nowe modele: PIXMA MP230, MG2250, MG3250 i MG4250 oferują zoptymalizowane rozwiązania w zakresie druku dokumentów bezpośrednio ze stron internetowych, a zdjęciom drukowanym w domu zapewniają jakość laboratorium fotograficznego.

Zaprezentowane modele to pierwsze urządzenia z serii PIXMA, które w standardzie oferują My Image Garden – platformę integrującą całość oprogramowania dla drukarek Canon PIXMA za pośrednictwem jednego interfejsu. Intuicyjne oprogramowanie zawiera nową gamę zaawansowanych, przyjaznych użytkownikom opcji, jak np. Automatic Suggestion, Automatic Layout czy tryb wykrywania twarzy.

Dodatkowo, wszystkie urządzenia są w pełni kompatybilne z nową aplikacją na Facebooka – Print Your Days, która pozwala w łatwy i szybki sposób ulepszać i drukować zdjęcia bezpośrednio ze strony profilu, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Aplikacja oferuje narzędzia, które pozwalają zmienić układ zdjęć i stworzyć unikalne kolaże (do 5 zdjęć na stronie). Print Your Days daje także możliwość edycji zdjęć i wykorzystania gotowych szablonów utrzymanych w bogatej stylistyce.

CREATIVE PARK PREMIUM  firmy Canon, dostępny również za pośrednictwem My Image Garden, jest darmowym źródłem szablonów do tworzenia kalendarzy, kart z życzeniami czy innych projektów. Umożliwia łatwą i wygodną selekcję zdjęć, a także ich wyświetlanie, pobieranie i drukowanie za pomocą pojedynczego interfejsu użytkownika. Dostępne są również nowe materiały, zawierające m.in. piękne zdjęcia przygotowane przez National Geographic i NASA specjalnie do druku kalendarzy oraz szablonów.

Wszystkie nowe modele urządzeń wielofunkcyjnych PIXMA oferują również opcje Auto Power Off i Auto Power On, które pozwalają na szybkie rozpoczęcie drukowania bezpośrednio z trybu obniżonego poboru prądu. Dokumenty i zdjęcia mogą być również przesyłane za pośrednictwem urządzeń bezprzewodowych i z łatwością drukowane bez potrzeby przełączania drukarki lub jej wyłączania po zakończeniu zadania. Natomiast Tryb Cichy (Quiet Mode) zapewnia opcję dyskretnej pracy.

PIXMA MP230

PIXMA MP230 to oferowane w przystępnej cenie urządzenie z funkcjami druku, skanowania i kopiowania, dedykowane użytkownikom decydującym się na zakup drukarki po raz pierwszy, a także studentom i rodzinom poszukującym sprzętu do użytku domowego. Urządzenie charakteryzuje się nie tylko stylowym matowym i czarnym wykończeniem, ale także kompaktową konstrukcją, dzięki czemu można wygodnie ustawić je na biurku. Prędkość wydruku ISO ESAT wynosi 7 obrazów na minutę w druku monochromatycznym i 4,8 obrazów na minutę w przypadku druku kolorowego.

PIXMA MP230 drukuje dokumenty w rozdzielczości 4800 dpi używając atramentów FINE. Dodatkowo, użytkownicy, którzy dużo drukują mają możliwość skorzystania z tuszów w rozmiarze XL. Urządzenie zostało wyposażone w system ChromaLife100+, dzięki któremu, używając oryginalnych papierów i atramentów firmy Canon, można otrzymać jeszcze trwalsze i piękniejsze wydruki.

PIXMA MG2250

Nowa PIXMA MG2250 to urządzenie dostępne w konkurencyjnej cenie, oferujące funkcje drukowania, skanowania i kopiowania. Aby zwiększyć wygodę użytkowania, model ten został wyposażony w siedmiosegmentowy wyświetlacz LCD. Jest to idealne urządzenie dla użytkowników poszukujących kompaktowej i niedrogiej drukarki do osobistego użytku. MG2250 charakteryzuje się obudową typu FastFront, dzięki której ładowanie papieru i pojemników z tuszami odbywa się z przodu drukarki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i miejsce na biurku.

PIXMA MG2250 drukuje z prędkością ISO ESAT 8,4 obrazów na minutę w druku monochromatycznym i odpowiednio 4,8 obrazów na minutę w przypadku druku w kolorze. Zdjęcia w formacie 10×15 bez obramowania mogą być drukowane w około 44 sekundy. Podczas kopiowania czy drukowania, użytkownicy mogą także wybrać opcję wydruku dwóch lub nawet czterech stron na arkuszu, redukując w ten sposób całkowitą liczbę wydrukowanych stron oraz koszty atramentu, co może mieć znaczenie zwłaszcza podczas produkowania wielostronicowych dokumentów.  

PIXMA MG2250 jest zgodna z atramentami FINE oraz ich odpowiednikami w rozmiarze XL. Urządzenie drukuje w rozdzielczości do 4800dpi i oferuje system ChromaLife100, który zapewnia wysoką jakość i trwałość wydrukowanych fotografii.

PIXMA MG3250

PIXMA MG3250 posiada wszystkie funkcjonalności modelu MG2250, a jednocześnie oferuje zwiększoną prędkość drukowania, która wynosi do 9,2 obrazów na minutę przy druku monochromatycznym i 5 obrazów na minutę dla dokumentów w kolorze. MG3250 posiada również wbudowane Wi-Fi i oferuje bezpłatne aplikacje na smartfony i tablety do drukowania zdjęć i skanowania, aby zwiększyć elastyczność wykonywania tych zadań w środowisku domowym. Użytkownikom, którzy wykazują dużą dbałość o środowisko naturalne, MG3250 oferuje również opcję Auto Duplex (dwustronne drukowanie), która pozwala zredukować wydatki na papier nawet o połowę.

PIXMA MG4250

PIXMA MG4250 jest bogato wyposażonym, kompaktowym urządzeniem wielofunkcyjnym, posiadającym kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 6,2 cm, aby ułatwić drukowanie bez użycia komputera. Model ten oferuje także szeroką gamę opcji łączności. Posiada m.in. wbudowane Wi-Fi oraz PIXMA Cloud Link, dając bezpośredni dostęp do albumów online, takich jak Picasa oraz Web Template Print i Google Cloud Print. Elastyczność pozwalająca na łączenie przewodowych i bezprzewodowych technologii, zapewnia użytkownikom swobodę druku z niemal każdego miejsca w domu przy pomocy różnych urządzeń mobilnych.

Z prędkością drukowania 9,9 obrazów na minutę dla druku monochromatycznego i 5,7 obrazów na minutę dla druku kolorowego, PIXMA MG4250 gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości dokumentów i zdjęć w ciągu kilku chwil. Opcja Auto Duplex pozwala na druk dwustronny, pomagając zredukować wydatki na papier nawet o połowę.

Dostępność: Modele PIXMA MP230, MG2250, MG3250, MG4250 będą dostępne w krajach regionu EMEA od września 2012r.