Nowości, Wielki Format

Plotery mild-solwentowe od DGI

Rodzina produkcyjnych ploterów koreańskiej firmy DGI powiększyła się o nowy modele PQ-3202 i PQ-3204. Zastosowano w nim kilka nowoczesnych rozwiązań, przydatnych dla produkcyjnego, mild-solwentowego druku wielkoformatowego.

Nowy PQ to ploter 4-kolorowy, drukujący atramentami mild-solwentowymi w palecie CMYK. Wyposażony jest on w cztery (model 3204) lub dwie (model 3202), produkcyjne głowice Spectra Polaris PQ 512 / 35 pl. Zapewniają one wysoką, fotograficzną jakość o rozdzielczości do 800 dpi. Pamiętajmy, że wciąż mówimy o maszynie 3-metrowej do druku reklamy zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Plotery DGI PQ przeznaczone są do druku wszelkich materiałów stosowanych w reklamie wielkoformatowej takich jak: banery niepowlekane i powlekane, backlity, folie samoprzylepne, folie wylewane do aplikacji samochodowych, folie One Way Vision, papiery plakatowe i billboarodwe, blockouty i wiele innych.

Ploter obsługuje media o szerokość do 3.30 metra. Maksymalna grubość obsługiwanego materiału wynosi 0.6 mm, minimalna 0.2 mm. Ciężki system nawoju poradzi sobie z rolą o wadze do aż 100 kg. 750 kilogramowe plotery serii PQ to maszyny o monolitycznej, 1-bryłowej konstrukcji. Atutem takiego rozwiązania jest stabilność urządzenia podczas pracy w szybkich trybach druku.

PolaJet wykorzystuje opracowaną w laboratoriach DGI technologię Drop Control Technology, gwarantującą równe nakładanie każdej z kropli atramentu, co za tym idzie więcej detali i ostrzejsze krawędzie. Technologia ta także wydobywa głębie i intensywność kolorów. Nowoczesne technologie umożliwiają szybki i ekonomiczny druk. W trybie „draft” PQ-3204 osiąga prędkość do 70 m2/h. Typowa prędkość produkcyjna PQ-3204 to 35-45 m2/h. Z kolei w trybie wysokojakościowym produktywność sięga 30 m2/h.

Stosowane w nowych DGI atramenty mild-solwentowe zapewniają odporność wydruków na promieniowanie UV i inne czynniki atmosferyczne do kilku lat na zewnątrz. System stałego zasilania w atrament zapewnia nieprzerwany, produkcyjny druk. Ploter wyposażony jest w dotykowy panel sterowania.