Nowości, Wielki Format

Nowe możliwości serwisu Konica Minolta

Konica Minolta uruchomiła dla swoich klientów nową usługę. Dzięki niej mogą przez telefon uzyskać natychmiastową pomoc techniczną i usunąć awarię.

Konica Minolta rozszerzyła działalność swojego serwisu i uruchomiła nową usługę. Pozwoliło to zwiększyć szybkość jego działania. Po otrzymaniu zgłoszenia o awarii, dyżurni inżynierowie serwisu drogą telefoniczną pomagają klientom w szybkim rozwiązaniu problemów technicznych. Dopiero kiedy to nie przeniesie rezultatu, zlecenie jest przekazywane do technika terenowego. Ma to przyśpieszyć usuwanie usterek i ograniczyć do minimum straty powstałe w wyniku przestojów. Nowy system, choć działa dopiero od niedawna, już udowodnił swoją skuteczność. Dzięki pomocy konsultantów udaje się rozwiązać około 55% zgłaszanych problemów i wizyta serwisanta staje się zbędna.

– Zdarza się, że w ciągu jednego dnia udaje nam się usunąć przez telefon nawet kilkanaście awarii. Nie muszę dodawać, że znacznie obniża to koszty obsługi oraz zwiększa zadowolenie klientów, którzy już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia usterki mają rozwiązany problem – mówi Rafał Torz, Dyrektor Serwisu Konica Minolta Business Solutions Polska.

Większość firm decydując się na wybór dostawcy urządzeń i rozwiązań, bierze pod uwagę czas, w jakim technicy serwisu muszą  uporać  się z usunięciem usterki. Dla wielu jest to decydujący czynnik. Dlatego kluczowe znaczenie ma  zapewnienie klientowi stałej opieki dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb i wymagań, a także precyzyjne uregulowanie umową gwarancji serwisowych – czasu reakcji, stałego i terminowego zapewnienia materiałów eksploatacyjnych, optymalizacji stanów magazynowych, możliwości zastąpienia niesprawnego urządzenia innym, kiedy naprawa się wydłuża itp.

Konica Minolta zdaje sobie sprawę z wymagań klientów, dlatego wciąż udoskonala pracę działu serwisowego wykorzystując do tego ponad 20–letnie doświadczenie w ogólnopolskiej obsłudze serwisowej klientów biznesowych. W szybkim usuwaniu awarii pomaga m.in. system zdalnego monitoringu, dzięki któremu technicy są informowani o rodzaju usterki Z tego powodu aż 90 proc. awarii jest usuwanych już podczas pierwszej interwencji. Konica Minolta posiada też bardzo rozbudowaną sieć oddziałów i punktów serwisowo-sprzedażowych. Znajdują się one w 15 miastach Polski i pracuje w nich 80 wykwalifikowanych inżynierów serwisu. Pozwala to na zapewnienie jednolitego standardu obsługi w całym kraju.