Nowości, Wielki Format

Nowe urządzenia wielofunkcyjne Ricoh

Najnowsze monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne Ricoh Aficio™ MP 6002/MP 7502/MP 9002 to idealne rozwiązanie dla firm, które wykonują duże ilości wydruków miesięcznie (20 000 i więcej), wymagają ponadprzeciętnej prędkości i którym zależy na zaawansowanej obróbce końcowej dokumentów.

Ricoh Aficio™ MP 6002/MP 7502/MP 9002 to najkrótszy czas nagrzewania (3,9 sekundy) i duże prędkości druku – 60, 75 lub 90 stron na minutę.  Urządzenia wyposażone są w komplet kaset na 4300 arkuszy, z możliwością rozszerzenia do maksymalnie 8300 arkuszy. Dupleks, w który urządzenia są wyposażone pozwala na drukowanie dokumentów dwustronnie bez utraty prędkości. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym i ekologicznym miejscu pracy. Funkcja szybkiego wybudzania z trybu uśpienia pozwala na regularną oszczędność energii i stawia urządzenie w pełnej gotowości w zaledwie kilka sekund.

Najnowsze urządzenia Ricoh są wyposażone w duży, kolorowy, intuicyjny i w pełni personalizowany panel dotykowy. Każdy użytkownik może w prosty i szybki sposób dopasować panel urządzenia pod funkcje, z których korzysta najczęściej, a dzięki prostej funkcji kopiowania ustawień może go mieć na każdym urządzeniu Ricoh znajdującym się w firmie. W panelu znajduje się również wejście USB/SD.

Urządzenia znacznie upraszczają monitorowanie kosztów. Na panelu można wyświetlić najważniejsze informacje takie jak np. procent wydruków dwustronnych w całości czy ilość zużytego papieru. Administratorzy mogą skorzystać z dedykowanych ustawień do ograniczania liczby wydruków na użytkownika lub grupę użytkowników.

Aficio™ MP 6002/MP 7502/MP 9002 znacznie usprawniają obieg dokumentów. Dzięki ultraszybkiemu skanowaniu w dupleksie (178 obrazów na minutę) można zarchiwizować dużą ilość dokumentów w zaledwie parę chwil. Funkcje skanowania do e-maila, folderu i FTP/URL pozwolą usprawnić i zautomatyzować procesy dokumentowe pomiędzy działami.

Opcjonalny moduł przeglądarki internetowej daje możliwość przeglądania i drukowania różnych stron www.oraz innych materiałów online. Z myślą o specyficznych sektorach rynkowych t.j. administracja czy farmaceutyka najnowsze urządzenia Ricoh zostały wyposażone w innowacyjne rozwiązanie jakim jest Numeracja Bates'a. Narzędzie to pozwoli całkowicie zautomatyzować proces numeracji dokumentów.

Ricoh Aficio™ MP 6002/MP 7502/MP 9002 oferują zaawansowane narzędzia zarządzania: Power Consumption Measurement pomaga zredukować zużycie energii i koszty z nią związane; @Remote pozwala zaoszczędzić czas poprzez zdalne zarządzanie urządzeniami; Web Image Monitor sprawdza online stan urządzeń wielofunkcyjnych a Equitrac Office™ umożliwia przydział kosztów do określonych użytkowników.

Urządzenie może być wyposażone również w unikalną opcję mutli-fold, która pozwala na składanie np. wykresów i tabel w formacie A3 do całej dokumentacji formatu A4. Można również tworzyć profesjonalnie wyglądające dokumenty: 2000-arkuszowy finiszer oraz 50-stronicowy dziurkacz umożliwiają profesjonalne złożenie zestawów.

Te zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne obsługują standardy PDF/A, które ułatwiają długoterminowe przechowywanie dokumentów. Bezpieczeństwo dokumentów jest zwiększone m.in. dzięki funkcji "Kontroli nieautoryzowanego kopiowania". Dane są bezpieczne m.in. dzięki Data Overwrite Security i HDD Encryption, które są dostępne w standardzie.